Jak stosować Bio 7 max biopreparat do szamb i oczyszczalni oraz dlaczego warto? 07.11.2023

Jak stosować Bio 7 max biopreparat do szamb i oczyszczalni oraz dlaczego warto?

Jak stosowaź Bio7 MAX ? Skuteczne bakterie do szamba i oczyszczalni ścieków

 

Zapraszamy do odkrycia sekretów Bio7 Max ECOGENE – biopreparatu, który stworzony został z myślą o efektywnym i przyjaznym dla środowiska oczyszczaniu ścieków w szambach oraz przydomowych oczyszczalniach. To nie tylko produkt, to innowacyjne połączenie składników, które ma za zadanie usprawnić codzienną pracę Waszego systemu kanalizacyjnego. Wniknijcie razem z nami w świat, gdzie bakterie, drożdże i enzymy stają się bohaterami, dbającymi o prawidłowe oczyszczanie ścieków i likwidację odoru!

 

Jaki skład ma preparat z bakteriami do szamba i oczyszczalni Bio 7 MAX Ecogene?

 

Preparat ECOGENE Bio7 MAX to zaawansowany biopreparat przeznaczony do stosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków i eko szambach. Jego skład został starannie dobrany, aby zapewnić skuteczne i efektywne oczyszczanie ścieków oraz zapobiegać problemom związanym z gromadzeniem się tłuszczu.

 

 • Składnik bakteryjny: Produkt zawiera specjalnie wyselekcjonowane bakterie, które odgrywają kluczową rolę w procesie bioredukcji ścieków. Te korzystne mikroorganizmy przyspieszają rozkład związków organicznych w ściekach, co jest niezbędne do ich efektywnego oczyszczania.
 • Drożdże: Obecność drożdży w preparacie wpływa na proces fermentacji, co pomaga w rozkładzie związków organicznych oraz poprawia ogólną wydajność oczyszczania ścieków. Drożdże są ważnym składnikiem, który zwiększa skuteczność produktu.
 • Aktywne enzymy, w tym enzym lipaza: W składzie znajduje się enzym lipaza, który odgrywa kluczową rolę w rozkładzie tłuszczów. Dzięki temu preparat pomaga zapobiegać powstawaniu tłuszczowych zatorów, które mogą prowadzić do problemów z funkcjonowaniem oczyszczalni.
 • Bakterie lipolityczne: Dodatkowo, produkt został wzbogacony o bakterie lipolityczne, które są odpowiedzialne za rozkład tłuszczów. Te mikroorganizmy skutecznie przeciwdziałają gromadzeniu się nadmiaru tłuszczu i kożucha tłuszczowego, co może być problemem w oczyszczalniach i szambach.

 

Preparat Ecogene Bio7 MAX jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników przydomowych oczyszczalni ścieków różnych typów, w tym przede wszystkim do oczyszczalni drenażowych. Regularne stosowanie tego biopreparatu nie tylko poprawia efektywność oczyszczania ścieków, ale również eliminuje nieprzyjemne zapachy i odory. Dodatkowo zmniejsza ilość koniecznych operacji usuwania osadów, co przekłada się na wygodę użytkowników.

Wartościowe właściwości tego preparatu obejmują również jego zdolność do zapobiegania powstawaniu tłuszczowych zatorów oraz chronienia i zabezpieczania odcinków rozsączających oczyszczalni. Produkt ten stanowi kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą utrzymać swoje oczyszczalnie ścieków w doskonałej kondycji.

Warto jednak pamiętać o dokładnym przestrzeganiu zaleceń dotyczących dawkowania, które można znaleźć na opakowaniu produktu lub w tabeli dawkowania. Regularne stosowanie Ecogene Bio7 MAX pozwala cieszyć się sprawnym i efektywnym procesem oczyszczania ścieków, co jest kluczowe dla zachowania ekologicznej i higienicznej oczyszczalni ścieków.

 

Głowne cechy biopreparatu Bio7 MAX:

 

 • Zapobiega zatorom i spadkom wydajności oczyszczania ścieków.
 • Intensyfikuje działanie dzięki enzymatycznym aktywatorom.
 • Wspiera bioredukcję poprzez miliardy korzystnych bakterii.
 • Przyspiesza i optymalizuje mikrobiologiczne działanie bakterii.
 • Skutecznie eliminuje złogi tłuszczów, zapewniając płynne funkcjonowanie systemu oczyszczania.
 • Neutralizuje nieprzyjemne zapachy związane z procesem oczyszczania ścieków.
 • Regularne stosowanie redukuje ilość operacji usuwania osadów, ułatwiając eksploatację oczyszczalni.

 

Jak stosować Bio 7 MAX Ecogene? Wygodne dawkowanie 1 raz na miesiąc.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować Bio7 MAX zgodnie z dawkowaniem ustalonym przez producenta. Preparat dostępny jest w formie metalizowanych saszetek, które należy wsypywać raz w miesiącu (1 czerwona oraz 1 zielona), a jedna dawka biopreparatu przewidziana jest na 4 stałych użytkowników. Dla lepszego efektu zieloną saszetkę (lipazę) najlepiej aplikować przez odpływ zlewu kuchennego, ponieważ to w tym miejscu występuje największy zrzut tłuszczy do ścieku. Wydłużamy dzięki temu czas inkubacji enzymu z substratem i poprawiamy działanie preparatu.

W przypadku większej liczby stałych użytkowników lub planowanej wizyty gości, należy proporcjonalnie zwiększyć częstotliwość stosowania biopreparatu oraz jego dawkę.

 

Czy przed stosowaniem Bio7 MAX wymagane jest użycie startera?

 

Pamiętaj, że pierwsze zastosowanie preparatów eksploatacyjnych z serii Bio7 MAX wymaga zaszczepienia "starterem" Bio7 CHOC, co zapewnia prawidłowe rozpoczęcie procesu eksploatacji oczyszczalni ścieków. Użycie startera koniecznie jest również każdorazowo po wywiezieniu nieczystości ze zbiornika na ścieki.

Starter Bio7 CHOC pełni istotną rolę w inicjacji biologicznej aktywności mikroorganizmów w oczyszczalni ścieków.

Stosowanie startera Bio7 CHOC przed wprowadzeniem preparatu Bio7 MAX jest niezbędne, ponieważ ten proces zaszczepienia pomaga w ustanowieniu zdrowej populacji mikroorganizmów, które są niezbędne do efektywnego rozkładu substancji organicznych w ściekach.  Mikroorganizmy te odgrywają kluczową rolę w procesach biologicznych oczyszczania ścieków. Ten preparat jest swojego rodzaju pożywką dla bakterii.

Starter Bio7 CHOC zawiera specjalnie wyselekcjonowane bakterie, enzymy i substancje aktywujące, które sprzyjają szybkiemu i skutecznemu rozwijaniu się mikroorganizmów, co z kolei przyspiesza proces biodegradacji zanieczyszczeń w oczyszczalni ścieków.

Preparaty Bio7 MAX oraz Bio7 CHOC dostępne są w gotowym zestawie.

Bio7 Choc starter
Zestaw bio7 MAX i Bio7 CHOC

 

W jakich opakowaniach występuje produkt Bio 7 MAX Ecogene?

 

Preparat bio 7 mMAX występuje w 2 wariantach wielkościowych na pół roku oraz na 1 rok stosowania.

 • Biopreparat Bio 7 MAX 2 kg zawiera 24 saszetki (12 czerwonych oraz 12 zielonych), które wystarczają na 12 miesięcy eksploatacji osadnika.
 • Biopreparat Bio7 Max 1 kg do oczyszczania ścieków na 6 miesięcy. Opakowanie zawiera 12 saszetek (6 czerwonych oraz 6 zielonych)

 

Bio 7 MAX
Bio7 MAX Ecogene na 6 miesięcy

 

Kliknij przycisk i poznaj cały asortyment Bio7:

 

Kup Teraz

 

Wybierając preparat Bio7 MAX możesz cieszyć się prawidłowym funkcjonowaniem swojej oczyszczalni, redukcją tłuszczy i eliminacją nieprzyjemnych zapachów. To nie tylko dbałość o środowisko, ale także o komfort życia w domu. Postaw na ekologiczne rozwiązania i skuteczne procesy biologicznego rozkładu. Spraw, by proces oczyszczania ścieków działaj lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej!