Kompostowanie - preparaty do kompostowania

Liczba produktów: 10 
Sortuj wg:


Sortuj wg:

Kompostowanie - preparaty do kompostowania

3 sposoby na przyśpieszenie kompostowania

Znajdź tani i niezawodny sposób na wytworzenie wysokokalorycznego i ekologicznego nawozu. Korzystając z preparatów do kompostowania, możesz przyspieszyć proces rozkładu zbędnej materii organicznej na cenny nawóz organiczny czyli kompost. Proponujemy 3 sposoby na przyśpieszenie kompostowania.

1. Bakterie do kompostu

Mikrobiologiczne preparaty do kompostowania zawierają enzymy i mikroorganizmy rozkładające odpady organiczne. Bakterie do kompostu ułatwiają oraz przyspieszają proces fermentacji i degradacji odpadów roślinnych. Doskonałym przykładem preparatów dostarczających do materiału kompostowanego naturalne szczepy bakterii odpowiedzialnych za rozkład materii organicznej są np. Novesan, Trigger-4 czy Kompostus z linii bioExpert.

2. Aktywator kompostu

Rozkład pryzm kompostowych trwa przez wiele miesięcy. Można jednak przyspieszyć ten proces. W tym celu przyda się aktywator kompostu. Jego zadaniem jest stymulacja kompostowania oraz skrócenie procesu rozkładu nawet o kilka miesięcy. Dla uzyskania zbilansowanego materiału nawozowego należy stosować aktywatory, których skład oparty jest na kompozycie mikrobiologicznym i enzymach np. Ekokompost czy Dobry Kompost.

3. Worki do kompostowania

Jeśli brakuje na Twojej działce miejsca, gdzie można byłoby zbudować lub postawić duży kompostownik lub jeśli chcesz szybko uzyskać doskonały nawóz płynny w postaci odcieków z masy kompostowej czy nawozu stałego, możesz skorzystać z ciekawej alternatywy, jaką są worki do kompostowania. To praktyczny i wygodny sposób na stworzenia własnego nawozu. Kompostowanie w workach umożliwia również stosowanie preparatów do kompostowania, które znacząco skrócą czas rozkładu resztek organicznych. Dla wygody użytkowników oferujemy worki do kompostowania o różnych pojemnościach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

zamknij
scroll
PayU.pl płatności online

Copyright © 2009-2018 Aktywatory.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone | Google+