Chemia do basenu ogrodowego

Do basenu - Informacje

Chemia do basenu ogrodowego - jak stosować?

Każdy użytkownik basenu wie, że o wodę w basenie należy odpowiednio dbać, aby była czysta, przejrzysta i pozbawiona glonów. Jeśli nie będziemy stosować chemii do basenu, woda bardzo szybko ulegnie zanieczyszczeniu – ze względu na warunki atmosferyczne – opady deszczu, liście spadające z okolicznych drzew, drobne muszki, robaczki wpadające do akwenu i inne materie organiczne zalegające w zbiorniku. To wszystko spowoduje powstanie różnego rodzaju osadów. Woda stanie się mętna i brudna.

Z pomocą przychodzą preparaty do basenu dostępne w różnych formach. Można stosować tabletki do basenu, które służą do chlorowania wody. To najpopularniejsza metoda oczyszczania wody w basenie. Trzeba przyznać, że jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. Dzięki regularnemu stosowaniu tabletek z chlorem do basenu można cieszyć się czystą i przejrzystą wodą.

Jeśli jednak chcesz użyć delikatniejszego preparatu niż chlor istnieje alternatywa – tabletki do basenu z aktywnym tlenem. Jest to bezpieczny preparat o skutecznym działaniu – dezynfekuje wodę. Powodując, że jest ona czysta, przejrzysta i nie pachnie chlorem.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jaką można stosować chemię do basenu dla dzieci, to wybierz właśnie tabletki z aktywnym tlenem, ponieważ ich formuła jest na tyle łagodna, że można ich używać nawet mając problemy ze skórą.

Polecamy również akcesoria do basenów – dozowanie tabletek ułatwi Ci boja pływająca dostępna w różnych rozmiarach. Jest lekka i wytrzymała – w jej wnętrzu umieszcza się tabletki, a następnie wkłada się ją do basenu.