Blog

Jak kompostować aby uzyskać dobry kompost? Czy warto stosować bakterie kompostowe? Sposób na kompostowanie na działce i w ogrodzie przydomowym. Zestaw porad i informacji o kompoście dla wszystkich działkowiczów. Wybieramy kompostownik oraz bakterie kompostowe, tak aby uzyskać dobry kompost na jesień...
Kategoria: poradniki
Sposób na prawidłowe przygotowanie i konserwację basenu do zimy. Zimowa chemia basenowa do czyszczenia i pielęgnacji basenów ogrodowych. Omówienie skutecznych środków usuwających osady wapienne, tłuszcze i inne zabrudzenia. Klarowanie i dezynfekcja wody w basenach krytych i całosezonowych. Sprawdź, co zrobić z basenem w okresie jezienno-zimowym aby cieszyć się klarowną wodą na początek sezonu kąpielowego.
Kategoria: poradniki
Oczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych. Porady dla właścicieli oczyszczalni biologicznych z napowietrzaniem. Odpowiadamy na pytanie, czy warto stosować bakterie do bio oczyszczalni, jaki starter do nowej oczyszczalni tlenowej oraz jaka jest różnica między oczyszczalnią gnilną a biologiczną. Wskazujemy najlepszy preparat do startu nowej oczyszczalni oraz regeneracji mikroflory. Artykuł, którego właściciele biooczyszczalni nie mogą przegapić.
Kategoria: poradniki
Zbieranie, magazynowanie i późniejsze wykorzystanie wody opadowej to doskonały pomysł na zmniejszenie opłat za wodę. Unikalne cechy deszczówki pozwolą na jej wykorzystanie do nawadniania roślin i upraw, napełniania oczek wodnych, czy mycia np. tarasu lub podjazdu.
Kategoria: poradniki
Choć pogoda za oknem wciąż nas zaskakuje, to kilka ostatnich ciepłych dni sprawiło, że wielu z nas zabrało się za porządki w ogrodzie. Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd, paru najważniejszych kwestii związanych z naszymi ogródkami działkowymi, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe oblężenie.
Kategoria: poradniki
Najczęściej wybierane preparaty do skutecznego zwalczania szkodników w domu, na działce, czy w ogrodzie. Szybkie zwalczanie insektów i innych szkodników. Sprawdzone środki do ochrony przed owadami latającymi oraz biegającymi.
Kategoria: poradniki
Jaki preparat do oczka wodnego będzie najlepszy latem, a który warto zastosować na zimę? Wiosenna walka z szybko namnażającymi się glonami stanowi ogromny problem? Wybierz jeden z dedykowanych preparatów do oczek i stawów marki Hydroidea! Odpowiedni do pory roku preparat pozwoli właściwie zaszczepić akwen, poprawić klarowność wody, zwalczyć glony i przywrócić równowagę biologiczną w wodzie.
Kategoria: poradniki
Jak dbać o wannę z hydromasażem i utrzymać klarowną wodę we własnym jacuzzi? Bezpieczna dezynfekcja i klarowanie wody - preparaty z aktywnym tlenem. Ochrona i konserwacja filtrów i powierzchni wanien spa. Profesjonalna chemia renomowanej marki Bayrol oraz Chemoform. Przywróć przejrzystość wody, ochroń się przed bakteriami i śladami kosmetyków - wybierz dedykowane preparaty dezynfekujące, konserwujące i ochronne.
Kategoria: poradniki
Piękny trawnik ogrodowy to marzenie każdego zapalonego działkowicza. Jak przygotować glebę pod zasiew nowej mieszanki traw? Wybrać trawę uniwersalną, odporną na deptanie lub suszę a może zdecydować się łąkę kwiatową niewymagającą częstego koszenia? Odpowiedzią na wszystkie potrzeby są specjalnie przygotowane trawy ogrodowe Granum i Kalnas. Zapraszamy do lektury.
Kategoria: nowości
Sposób na glony nitkowate w oczku wodnym i stawie. Pomagamy usunąć glony nitkowate i przeciwdziałać ich namnażaniu. Przedstawiamy polecane preparaty bakteryjne do hamowania wzrostu wodnych nici i zielonej waty na kamieniach i roślinach wodnych.
Kategoria: poradniki
Jak wybrać odpowiedni wkład do filtra naszej oczyszczalni przydomowej? Powszechnie stosowana puzzolana ze skały wulkanicznej, czy lekkie i proste w wymianie kształtki polietylenowe? Pomagamy wybrać najlepsze wypełnienie kosza filtracyjnego.
Kategoria: poradniki
Ekologiczne środki czystości bezpieczne dla przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb. BEST SELLERy: ekologiczne Tabletki do zmywarki NeoBac All in One oraz NeoBac Kanalizacje do udrażniania rur wracają do oferty sklepu Aktywatory.pl. Najczęściej wybierane tabletki do zmywarki oraz bezpieczny żel do udrażniania odpływów dostępne w limitowanych ilościach. Nie przegap i wybierz sprawdzone środki czystości!
Kategoria: nowości