Wybieramy odpowiednie nasiona do Trawnika Ogrodowego. Nowość - mieszanki traw Granum i Kalnas! 20.04.2021

Wybieramy odpowiednie nasiona do Trawnika Ogrodowego. Nowość - mieszanki traw Granum i Kalnas!

Zadbaj o swój trawnik po zimie i przygotuj się do siania trawy


Sezon ogrodniczy powoli się rozkręca, dlatego czas najwyższy wziąć się za prace ogrodowe, aby stworzyć piękne otoczenie naszego domu czy działki. Często po zimie, w skutek gwałtownie zmieniającej się aury, nasz trawnik został mocno uszkodzony. Dlatego warto zastosować kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą nam go zregenerować.


A może zamiast standardowego trawnika wolisz własną łąkę? Więcej na końcu artykułu ????


Co zrobić, aby nasz trawnik odzyskał swój piękny i zdrowy wygląd?


  • Usuń kępki suchej i pożółkłej trawy, które utrudniają dopływ prawidłowego nawilżenia i dotlenienia gleby.
  • Użyj wertykulatora, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza oraz umożliwić przenikanie światła i wody wraz z niezbędnymi mikroelementami.
  • Napowietrz glebę (aeracja), dzięki czemu trawnik lepiej wchłonie wodę i szybciej zareaguje na nawożenie.
  • Dosiej trawnik tam, gdzie pojawiły się dziury.
  • Zastosuj nawóz, który dostarczy cenne mikroelementy i szybko go zregeneruje.
  • Pamiętaj o podlewaniu i regularnym koszeniu, aby trawa nie wysychała i nie żółkła.POZNAJ NASZE NOWOŚCI - SPECJALNE MIESZANKI TRAW GRANUM i KALNAS

Z myślą, o zniszczonych i wyschniętych trawnikach wprowadziliśmy do naszej oferty linie specjalistycznych mieszanek traw gazonowych firmy GRANUM:

MIESZANKA TRAW RENOWACJA do szybkiej odnowy zdewastowanego trawnika, sprawdzi się idealnie do podsiewu trawnika, który wymaga szybkiej rekonwalescencji np. po wizycie kreta. Zastosowane w mieszance szybko rosnące gatunki zwiększają tempo zadarniania odnawianego trawnika. Z mieszanki można również zakładać nowy trawnik, który charakteryzuje się szybkim odrostem, ciemnozieloną barwą oraz jednorodną strukturą.

granum trawa regeneracyjna renowacja trawnika

MIESZANKA TRAW TYTAN szczególnie polecana do zakładania trawników użytkowych na gruntach suchych, mniej żyznych. Mieszanka o podwyższonej odporności i wytrzymałości na wiele niekorzystnych czynników takich jak: słaba gleba, susza, deptanie i wymarzanie. Użyte w mieszance  odmiany kostrzewy trzcinowej i kostrzewy czerwonej tworzą zwartą murawę. Powstały trawnik nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Kostrzewa trzcinowa charakteryzuje się szerszym i sztywniejszym ulistnieniem niż inne trawy.

trawa odporna na deptanie granum tytan


Szukasz trawy na suche tereny i intensywnie użytkowane? Wypróbuj rozwiązanie firmy KALNAS:

MIESZANKA TRAW SAHARA idealnie się sprawdzi w miejscach narażonych na suszę oraz w obszarach, w których częste podlewanie jest problematyczne. Uniwersalna mieszanka traw tworzy głęboki system korzeniowy, a dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na wodę dobrze się sprawdzi również podczas upalnego lata.

Kalnas Sahara trawa odporna na suszę


MIESZANKA TRAW WOLNOROSNĄCYCH GOLF jest szczególnie polecana na tereny sportowo-rekreacyjne o dużej wytrzymałości na wydeptywanie. Główną jej zaletą jest szybkie założenie trawnika przy niskim udziale finansowym.

Kalnas Trawa Golf sportowy trawnik


Nowy trend ogrodowy ŁĄKA KWIETNA - co to takiego? Sprawdź nasze nowości i stwórz łąkę kwietną

W ostatnim szalenie modne stało się zakładanie w ogrodach tak zwanych łąk kwietnych.
To coraz częściej spotykany trend, który zastępuje tradycyjne trawniki. Łąka kwietna to swobodne nasadzenie z kwitnących roślin o ozdobnych kwiatach (np. koniczyna, mak polny, łubin trwały, lucerna, chaber bławatek) bylin oraz traw, które naśladuje naturalną łąkę.

Zachwyca nas mnogością barw kwiatów, a dzięki temu otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się przyjemnym miejscem rekreacji oraz domem dla pszczół oraz innych owadów zapylających. Łąką kwietną możemy także cieszyć się na balkonie czy tarasie - zakładane są one w niewielkich skrzyniach i korytkach.

Wszystko po to, aby poczuć wiejski klimat i przywołać wspomnienia z dawnych lat.


W naszym sklepie znajdziecie także tego typu mieszankę traw:

TRAWA KWIATAMI MALOWANA GRANUM to specjalnie skomponowana mieszanka nasion traw i różnokolorowych kwiatów, przeznaczona do zakładania łąki kwietnej. Polecamy ją do tworzenia pięknego pejzażu, kolorowego zakątka na działce, ogrodzie. Można wykorzystać tę mieszankę do zagospodarowania przestrzeni parkowych lub innych stanowiących tło dla architektury. Pamiętajmy, że łąka kwietna wymaga znacznie mniej pracy niż trawnik, a będzie cieszyła nasze oczy przez okres od wiosny do jesieni.

Granum trawa kwiatowa łąka