Preparat do oczyszczalni biologicznych Sanidenn Plus z bakteriami tlenowymi i odtłuszczaniem 03.09.2020

Preparat do oczyszczalni biologicznych Sanidenn Plus z bakteriami tlenowymi i odtłuszczaniem

Preparat do oczyszczalni Sanidenn PLUS - wzmocniona formuła

Jaki preparat wybrać do oczyszczalni przydomowej, aby prawidłowo wystartować, zapewnić długie działanie i ochronę przed tłuszczami?

Prawidłowe dbanie o zbiornik standardowej oczyszczalni, a także BIO oczyszczalni z napowietrzanej może stwarzać wiele problemów.
Spływające do zbiornika wstępnego ścieki to złożony konglomerat materii organicznej złożonej głównie z białek i peptydów (np. keratyny budującej włosy często zapychające system kanalizacyjny), cukrów (w tym celulozy zawartej np. w papierze toaletowym) oraz trudnorozpuszczalnych tłuszczy.

Przygotowanie oczyszczalni na biologiczną obróbkę tego typu materiału jest niezwykle istotne już na samym starcie nowej instalacji. Również dalsza eksploatacja zbiorników obciążonych dużą objętością ścieków wymaga zastosowania silnego i odpowiednio dobranego preparatu bakteryjnego.

Preparat do obróbki ścieków w oczyszczalni

Skuteczny preparat do oczyszczalni każdego typu powinien cechować się wysoka dawką korzystnych bakterii oraz kompletnym składem enzymów przyspieszających upłynnianie ścieków. Dla biologicznych oczyszczalni z komorą napowietrzaną istotne jest, aby formuła preparatu zawierała bakteria tlenowe odpowiedzialne z proces podczyszczania wstępnie obrobionej (w osadniku wstępnym) materii organicznej.

Kolejny procesem, na który warto zwrócić uwagę jest usuwanie zalegających tłuszczy pochodzących z kuchennych zlewozmywaków. standardowe preparaty, bez enzymów - lipaz, czy bakterii lipolitycznych nie poradzą sobie z usuwaniem zatłuszczenia. W konsekwencji nagromadzone związki tłuszczowe mogą spowodować wystąpienie zatorów, kożucha tłuszczowego lub pojawienie się nieprzyjemnych zapachów.

Sanidenn+ do startu oczyszczalni, upłynniania ścieków i usuwania tłuszczu

Polecamy wybór nowego preparatu do oczyszczalni przydomowych każdego typu. Ulepszona receptura preparatu Sanidenn PLUS bogata w bakterie odpowiedzialne za biologiczną redukcję ścieków oraz aktywne enzymy o działaniu:

  • proteolitycznym - rozkład białek, peptydów
  • celulollitycznym - usuwanie szarego papieru z instalacji + rozkład resztek pożywienia
  • keratynolitycznym - usuwanie włosów będących przyczyną zatorów
  • lipolitycznym - eliminacja zalegających, trudnych do rozpuszczenia TŁUSZCZY

Sanidenn+ doskonale sprawdzi się do zaszczepienia i startu nowej oczyszczalni, utrzymania w dobrej kondycji funkcjonujących zbiorników z nieczystościami.

PREPARAT działa skutecznie w oczyszczalniach TLENOWYCH, gdzie za procesy upłynniania i mineralizacji ścieku odpowiadają bakterie aerobowe (tlenowe).

Ponadto, bakterie Sanidenn blokują powstawanie kożucha powierzchniowego oraz wydzielanie odorów. Przeciwdziałają zatorom w instalacji i systemach drenarskich.

sanidenn plus preparat do oczyszczalni na tłuszcze


WYBIERZ SANIDENN PLUS