Biotab

BROS Worek na muchy

Cena: 39,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

szt.

Zadzwoń i zamów:506 306 90662 768 77 06pn-pt: 8:00-16:00

Opis produktu: BROS Worek na muchy

Worek na muchy to wyjątkowo skuteczna pułapka do monitorowania obecności much na terenach otwartych poprzez ich odławianie. Wyłapywanie much pozwala na wykrycie obecności tych owadów i ocenę ich liczby. Obserwacja wyłapanych much umożliwia podjęcie decyzji o ewentualnym zastosowaniu środka bójczego celem ich zwalczania.

Owady wabione są naturalną, nietoksyczną przynętą umieszczoną wewnątrz pułapki, a specjalna konstrukcja produktu uniemożliwia wydostanie się ich ze środka. Atrakcyjny środek wabiący oraz duży rozmiar worka pozwalają wyłapać dziesiątki tysięcy much w krótkim czasie. Pułapka nadaje się do zdecydowanej większości gatunków much występujących na terenie Polski.

Jak stosować:

  • Zdjąć czerwony daszek z żółtej pokrywy.
  • Wyprostować stożek z siatki i upewnić się, że otwór przy jego wierzchołku jest drożny.
  • Wsypać do stożka zawartość torebki z przynętą i dolać 3/4 litra letniej wody.
  • Przykryć pułapkę czerwonym daszkiem, wczepiając go w wypustki z otworem umieszczone na żółtej pokrywie.
  • Zawiesić pułapkę w miejscu pomiędzy źródłem nalatujących much, a chronionym obszarem (dom, ogród), co najmniej 15 metrów od budynku mieszkalnego i 5 metrów od obszarów hodowlanych (kurnik, pryzmy kompostu i obornika itp). Pułapkę umieścić na wysokości głowy (1,5 - 2 m), w nasłonecznionym i przewiewnym miejscu.
  • Pułapka zaczyna działać po 2 dniach. Co tydzień uzupełniać niewielką ilością wody.
  • W celu zapewnienia ciągłości ochrony, na 3-4 dni przed usunięciem napełnionej pułapki należy zawiesić nową.
  • Rozciąć worek napełnionej pułapki i wrzucić zawartość na kompost lub obornik. Ze względu na intensywny, bardzo nieprzyjemny zapach zaleca się stosować rękawiczki gumowe.

Zamknąć drzwi i okna. Przed użyciem wstrząsnąć. Oprysk rozpocząć od najdalszej części pomieszczenia, cofając się w kierunku wyjścia. Trzymając puszkę pionowo rozpylać produkt we wszystkich kierunkach uwzględniając okolice okien i powierzchni nasłonecznionych. Opryskiwać z odległości nie mniejszej niż 1 m od ścian, tkanin i mebli. Czas opryskiwania pomieszczenia wynosi około 10 sekund. Po skończonym zabiegu pozostawić pomieszczenie zamknięte przez ok. 15 minut, po czym starannie wywietrzyć.

Opakowanie: worek na muchy + 45 g przynęty

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

  • Zakres działania: Muchy

Produkty powiązane

Najczęściej kupowane