Biotab

VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy 2w1

Cena: 17,80 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

szt.

Zadzwoń i zamów:506 306 90662 768 77 06pn-pt: 8:00-16:00

Opis produktu: VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy 2w1

Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

Preparat VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy w sposób bezpieczny, prosty i skuteczny eliminuje problem kleszczy. Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe zastosowane gazu bezpośrednio na kleszcza jest on natychmiast zamrażany. Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pęsetą. Takie postępowanie eliminuje zagrożenie związane z przedostaniem się skażeń w czasie jego usuwania. Środek jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

Zwalcza:

  • kleszcze

Jak stosować:

po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy skorzystać z wyrobu VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy, przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu. Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza. Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu emitując kolejną dawkę gazu - należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek.

Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą załączoną do opakowania aerozolu.

Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce, ciepłą, bieżącą wodą.

Skład: nietoksyczny gaz kriogeniczny

Opakowanie: 9 ml (11 g) + pęseta

Trzymać z daleka od dzieci. Przed użyciem zapoznać się z treścią opakowania.

Produkty powiązane

Najczęściej kupowane