Skuteczne Bakterie do Oczyszczalni Przydomowych - bakterie do szamb, produkty Bio7 do domu i ogrodu 17.02.2022

Skuteczne Bakterie do Oczyszczalni Przydomowych - bakterie do szamb, produkty Bio7 do domu i ogrodu

Skuteczne Bakterie do Oczyszczalni Przydomowych - bakterie do szamb, produkty Bio7 do domu i ogrodu


Przegląd najczęściej wybieranych preparatów do oczyszczalni ścieków oraz szamb. Sprawdzone, skuteczne bakterie Bio7 do poprawy działania systemów oczyszczania ścieków każdego rodzaju. Niezawodne produkty do odtłuszczania zbiorników i utrzymania odpowiedniej drożności systemów rozsączania ścieków w glebie. Bezpieczne środki do udrażniania i czyszczenia kanalizacji i toalet. Preparaty do kompostowania zawierające wysoką dawkę bakterii kompostowych oraz środki do oczyszczania wody deszczowej.Kompleksowa pielęgnacja oczyszczalni z produktami firmy Bio7

Biopreparaty należy używać regularnie, aby zredukować ilość osadu w zbiorniku na ścieki, a także zapobiec powstawaniu kożucha tłuszczowego, który jest trudny do zlikwidowania. Producent biopreparatów do szamb i oczyszczalni – firma Bio7 oferuje wiele aktywatorów do przydomowych oczyszczalni – wybierając wśród tych produktów, możemy rozwiązać wszelkie problemy związane z użytkowaniem przydomowej oczyszczalni.


Jakie bakterie do przydomowej oczyszczalni z drenażem?

Każdy użytkownik przydomowej oczyszczalni z drenażem wie doskonale o tym, że aby drenaż się nie zapchał należy używać odpowiednich biopreparatów, które upłynniają ścieki. Jedne z najbardziej popularnych bakterii do oczyszczalni z drenażem to Bio7 MAX. Preparat ten występuje w formie saszetek i jest bardzo wygodny w użyciu. Jedną z saszetek wrzuca się do toalety (bakterie), a drugą do zlewu (enzymy rozpuszczające tłuszcze). Dzięki temu, że ten biopreparat jest dwuskładnikowy zyskujemy redukcję osadu w zbiorniku na ścieki oraz rozpuszczanie tłuszczu w rurach, a także osadniku, dzięki czemu można zabezpieczyć się przed powstaniem zatoru w drenażu, który zazwyczaj tworzą zalegające złogi tłuszczu.

Używając Bio7 MAX, warto zaaplikować również starter Bio7 Choc. Jest to pożywka dla bakterii, dzięki której szybciej się one namnażają i lepiej pracują nad upłynnianiem nieczystości. Starter aplikuje się „na start”, tzn. podczas pierwszego użycia biopreparatu lub po opróżnieniu oczyszczalni, gdy zbiornik na nowo napełnia się ściekami.

Istnieje również starter dla oczyszczalni szczególnie obciążonych nadmierną ilością tłuszczu (lub takich, w których pojawia się kożuch tłuszczowy). Jest to Bio7 Choc MAX 2w1, posiadający w składzie enzymy rozkładające tłuszcze.

Dla osób, które nie mają problemu ze zwiększoną ilością tłuszczu w ściekach istnieje alternatywa – Bio7 Entretien Osadniki. Jest to tańszy preparat, który występuje w postaci saszetek (odmierzone dawki, wygodne dozowanie) lub w wiaderku w formie proszku, który aplikuje się za pomocą specjalnej miarki. W przypadku używania tego preparatu również zaleca się, aby zastosować na początku starter z linii Bio7.Bio7 ChocStarter do oczyszczalni z drenażem
bio7 entretien bakterie do oczyszczalni 6 miesięcy
Bio7 Max Bakterie + Tłuszcze w saszetkach na rok
Jakie bakterie do oczyszczalni biologicznej z napowietrzaniem?

Posiadacze przydomowych oczyszczalni z napowietrzaniem powinni używać biopreparatów dedykowanych do tego typu zbiorników. Aktywatory do oczyszczalni z systemem napowietrzania mają w składzie bakterie tlenowe.
Przykładem takich bakterii jest biopreparat Bio7 Microstations, który dostępny jest w postaci saszetek (odmierzone dawki, które trzeba tylko wsypać do toalety) lub w opakowaniu tzw. „przemysłowym” - wiaderku.

Aby preparat bakteryjny dobrze działał należy użyć startera z tej samej linii – czyli Bio7 Choc Microstations, który pobudza florę bakteryjną do rozwoju. Zaleca się, aby użyć starter po każdym opróżnieniu oczyszczalni lub w przypadku zniszczenia flory bakteryjnej, np. po użyciu tzw. „agresywnej chemii” albo antybiotykoterapii.Bio7 Choc Microstations Starter do biooczyszczalni
bio7 entretien microstations bakterie tlenowe ROK
Bio7 Microstations Bakterie Tlenowe Wiaderko 1kg
Jak odblokować drenaż - czego użyć by usunąć zatory w drenach?

Zdarza się, że w drenażu powstają zatory. Zazwyczaj tworzą je złogi tłuszczu zalegające w instalacji. Dlatego ważne jest, aby na bieżąco je rozpuszczać za pomocą odpowiednich biopreparatów.
Firma Bio7 ma w swojej ofercie specjalny środek do ochrony drenażu przed zapchaniem.

Bio7 Drenaż to kostki przypominające świece, które umieszcza się w studzience rozdzielającej. Rozpuszczają się powoli (ok. 2-3 miesiące jedna sztuka), uwalniając substancje rozkładające tłuszcze, dzięki czemu drenaż zyskuje ochronę przed zatorem.Co zastosować na kożuch tłuszczowy - jak usunąć tłuszcze z oczyszczalni?

Używane w kuchni oleje, tłuszcze, resztki posiłków czy osady z odpływów należą do grupy zanieczyszczeń trudnych do rozłożenia, a ich nadmiar powoduje powstawanie kożucha tłuszczowego. Dlatego, aby temu zapobiec użytkownicy przydomowych oczyszczalni ścieków powinni unikać dużych ilości tłuszczów.

Zasada jest jedna: im mniej tłuszczu trafi do kanalizacji, tym lepiej dla oczyszczalni. Pamiętajmy, że tłuszcz oblepia i zatyka przewody POŚ, więc nie powinniśmy go wlewać do odpływów. Jeśli jednak mimo wszystko w dalszym ciągu pojawia się problem, należy zastosować odpowiednie preparaty, które przyspieszą rozkład zanieczyszczeń tłustych i zniwelują ich negatywny wpływ.

Jednym z najlepszych środków do rozpuszczenia tłuszczów jest BIO7 Tłuszcze, dostępny w wygodnych i prostych do aplikacji saszetkach lub we wiaderku technicznym (rozwiązanie korzystniejsze cenowo). Preparat najlepiej aplikować do zlewu, gdzie najczęściej gromadzi się tłuszcz. Regularne stosowanie tego środka usunie z rur tłuszcze oraz zalegające zanieczyszczenia, jednocześnie niwelując nieprzyjemne zapachy.

Bardziej skoncentrowaną formułę posiada preparat BIO7 G - specjalistyczny, wzmocniony o degradację tłuszczów środek został zamknięty w kompaktowej i wygodnej do dozowania butelce. Wystarczy co 3 tygodnie zaaplikować dawkę granulatu oraz kapsułkę, aby uniknąć problemów z kożuchem tłuszczowym i zabezpieczyć instalację przed odkładaniem się tłuszczu w odpływie.

Bio7 tłuszcze 1kg bakterie tłuszczowe
bio7 tłuszcze 480g odtłuszczanie
bio7 G preparat odtłuszczającyJak bezpiecznie udrożnić kanalizację - preparaty do odblokowania rur w kuchni i łazience?

Problemy z zatkanymi odpływami występują w niemal każdym domu. Często przyczyną zatorów są zbierające się nieczystości (resztki jedzenia, z mydła, kosmetyków, tłuszcz, fusy) włosy czy osady z kamienia. Aby umożliwić swobodny przepływ wody z pomocą przychodzą profesjonalne preparaty do udrażniania rur i odpływów.
Firma BIO7 oferuje szeroką gamę środków udrażniających – wszystkie posiadają skoncentrowane enzymy skutecznie eliminujące tłuszcz, kamień i nieczystości. W ofercie BIO7 znajdziemy preparaty zarówno w proszku - BIO7 Kanalizacje 500g, jak i w żelu - BIO7 Kanalizacje 1l. Aplikacja jest niezwykle prosta, w przypadku proszku – wystarczy, że niewielką ilość posypiemy w okolicy odpływu, a następnie delikatnie polejemy wodą, natomiast żel wlewamy bezpośrednio do odpływu i pozostawiamy na noc.
Niewątpliwą zaletą tych środków jest to, że są one bezpieczne i nie wpływają negatywnie na pracę oczyszczalni czy szamba. Innym środkiem udrażniającym z linii produktów francuskiego producenta jest BIO7 łazienka. Środek szybko odblokowuje odpływy, w szczególności te zatkane przez trudne do usunięcia włosy. Preparat jest bezpieczny dla armatury łazienkowej, natomiast z racji na jego silny skład, po zastosowaniu większej ilości zaleca się użyć dedykowany starter – BIO7 Choc.

Dla toalet turystyczny polecamy środek o silnym działaniu antyodorowym - Bio7 Antyodor 2L, który zadba o prawidłową higienę WC i zablokuje przykre zapachy.Bio7 udrażniacz do rur z mikrogranulkami
bio7 łazienka udrażniacz w płynie
Bio7 Antyodor 2l Środek przeciwko zapachom


Jak dbać o przydomową oczyszczalnie ścieków?

Niezwykle istotne dla poprawnego działania naszej oczyszczalni jest to, z jakiego rodzaju detergentów korzystamy. Należy wystrzegać się wszelkich produktów zawierających chlor czy silne środki biobójcze. Na szczęście istnieją skuteczne biologiczne środki czyszczące, dzięki którym pozbędziemy się kamienia i brzydkich osadów.

Możemy skorzystać z oferty firmy BIO7, która oferuje wysokiej jakości, gęste żele do WC, które nie tylko czyszczą, ale także wspomagają pracę oczyszczalni – BIO7 WC żel 2w1. Tego typu produkty nie niszczą flory bakteryjnej w przydomowych oczyszczalniach ścieków, a ich wysoka skuteczność idzie w parze z przyjemnym, odświeżającym zapachem.Bio7 Żel do WC 2w1

Biodegradowalne preparaty Bio7 do ogrodu - NOWOŚĆ


Jak zadbać o czystą i klarowną wodę deszczową zebraną do zbiornika na działce? Polecamy dedykowany środek do uzdatniania deszczówki Bio7 Deszczówka 500g. Bogata w bezpieczne mikroorganizmy, enzymy i aktywne składniki naturalne receptura pomoże oczyścić deszczówkę, przeciwdziałać wzrostowi glonów oraz zablokować nieprzyjemne zapachy.

Specjalistyczny, francuski preparat do kompostowania Bio7 Kompost w opakowaniu 1 kg na 10 metrów sześciennych biomasy kompostowej. Przyspiesza kompostowanie dzięki bakteriom kompostowym oraz enzymom rozkładającym resztki traw, liści i odpadów organicznych. Blokuje przykre zapachy i pozwala uzyskać dojrzały, dobry kompost w workach do kompostowaniach oraz kompostownikach wolnostojących.Bio7 deszczówka klarowanie wody deszczowej
bio7 kompost bakterie kompostowe eko