Preparaty na działkę i do ogrodu - jakie wybrać? 26.07.2021

Preparaty na działkę i do ogrodu - jakie wybrać?

Choć pogoda za oknem wciąż nas zaskakuje, to kilka ostatnich ciepłych dni sprawiło, że wielu z nas zabrało się za porządki w ogrodzie.

Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd, paru najważniejszych kwestii związanych z naszymi ogródkami działkowymi, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe oblężenie.

DESZCZÓWKA W OGRODZIE

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się odzyskiwanie wody opadowej. Takie zastosowanie ma wiele zalet, nie tylko pod kątem ekonomicznym, ale także dbania o nasze środowisko. Najczęściej deszczówkę wykorzystuje się do podlewania roślin, trawy, mycia aut, ale także do napełniania basenów, prania czy spłukiwania WC. Nie każdy też wie, że taka woda powinna zostać dokładnie oczyszczona. Powinniśmy to zrobić przy pomocy filtra, ale także specjalnych preparatów do oczyszczania wody deszczowej. Pamiętajmy również, że woda opadowa nie jest zdatna do picia.

Polecane produkty do oczyszczania wody deszczowej:

Neobac BIO deszczówka do oczyszczania wody deszczowej

Szybkie klarowanie wody deszczowej w doskonałej cenie. Innowacyjna, bezchlorowa formuła flokulacji łączy drobne cząstki w większe grupy, które opadają na dno zbiornika, a wysokie stężenie bakterii hamuje proces namnażania się glonów i blokuje wydzielanie nieprzyjemnych zapachów.

bioExpert BIO deszczówka

Redukuje osady denne, które osadzają się w zbiorniku na deszczówkę. Nie zawiera chloru, dzięki czemu preparat jest bezpieczny dla ludzi oraz otoczenia. Przy regularnym stosowaniu ograniczymy zakwity wody oraz rozwój różnych drobnoustrojów.

SPOSOBY NA PIĘKNE OCZKO WODNE

Bardzo często po zimie stan naszego oczka wodnego przyprawia nas o zawrót głowy. Zielona i mętna woda, nagromadzenie glonów, nie tylko szpecą oczko wodne, ale także mogą wywoływać choroby ryb i roślin.

Najlepszą metodą, aby uniknąć problemów z czystością wody jest regularne stosowanie preparatów bakteryjnych. Po zimie, najczęściej musimy odbudować zachwianą równowagę biologiczną zapewniając pożyteczne bakterie. Warto również sprawdzić parametry wody, ponieważ to jest najczęstszą przyczyną kumulacji glonów.

Wybierz polecane preparaty biologiczne do oczek wodnych:

NeoBac PROKLAR antyglon bakterie do oczek wodnych i stawów

Aż 5 miliardów bakterii saprofitycznych oraz wysoka dawka enzymów dla szybkiego klarowania wody, redukcji zamulenia, blokowania przykrych zapachów oraz przywrócenia równowagi biologicznej akwenu.

https://aktywatory.pl/1140-neobac-proklar-do-oczek-5906395528127.html

Hydroidea EcoGerm Ponds

Preparat ze sproszkowanym ekstraktem ze słomy jęczmiennej, zawiera wyselekcjonowane kultury bakterii do oczyszczania zbiorników wodnych z ilości mułu oraz redukujące ilości związków biogennych w wodzie (azot, fosfor).

https://aktywatory.pl/690-hydroidea-ecogerm-ponds-100g-5906874772089.html

Szukasz więcej informacji o glonach nitkowatych wejdź i przeczytaj nasz ciekawy poradnik, jak je zwalczyć i co robić, aby na nowo nie opanowały naszego zbiornika:

https://aktywatory.pl/blog/jak-skutecznie-usunac-glony-nitkowate-z-oczka-141.html

SŁAWOJKI, LATRYNY OGRODOWE

Wielu działkowiczów i ogrodników szuka skutecznych preparatów, które w naturalny i ekologiczny sposób przyspieszą utylizację nieczystości oraz pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Na rynku istnieje szeroka oferta bakterii, które pomogą utylizować substancje organiczne, celulozę czy tłuszcze. Zastanawiasz się co będzie najlepszym wyborem?

O pełnym wachlarzu odpowiednich preparatów do latryn ogrodowych pisaliśmy wcześniej. Zajrzyj na:

https://aktywatory.pl/blog/preparat-do-latryn-toalet-przenosnych-128.html

WIOSENNE NAWOŻENIE ROŚLIN OGRODOWYCH

Wiosna to dla roślin czas intensywnego wzrostu. Aby dobrze funkcjonowały potrzebują ziemi, która będzie żyzna i bogata w składniki pokarmowe. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie jest nawożenie.

Taki organiczny kompost możemy wykonać samodzielnie lub skorzystać z gotowych nawozów, które dostarczą roślinom odpowiednie witaminy i minerały.

Zastanawiasz się jak samemu wykonać taki kompost? To nic trudnego, wystarczy skorzystać ze specjalnych preparatów, które wspomagają i przyspieszają kompostowanie.

Dobrym wyborem jest np. NeoBac BIO KOMPOST, który w składzie zawiera m.in mocznik, który jest bogatym i łatwo dostępnym źródłem azotu. Dzięki jego zastosowaniu uzyskamy pełnowartościowy i bezpieczny nawóz, który jest pozbawiony patogenów i łatwoprzyswajalny dla naszych bylin, krzewów i innych roślin.

https://aktywatory.pl/1365-neobac-bio-kompost-biologiczny-aktywator-kompostu-1kg.html

Albo skorzystaj z naszych propozycji i wybierz najlepszy, gotowy nawóz: FruktoVit PLUS Nawóz do roślin iglastych iglaków i krzewów 25 kg 

FLOROVIT Nawóz do Tui Żywotników z żelazem 10 kg

FLOROVIT Nawóz do Trawników Szybki Efekt z Żelazem Worek 4 kg

Ogród Start Nawóz do Trawnika z Żelazem Anty Mech 5 kg 

Naturalne środki do zwalczania szkodników

Każdy ogród i hodowla bywa narażona na różnego rodzaju zagrożenia i niebezpieczeństwa. Krety, nornice, kuny potrafią wyrządzić wiele szkód i zniszczyć niejeden piękny ogród. W wielu przypadkach użycie gotowego produktu jest po prostu koniecznością i nie musi to być wybór chemicznego środka, którego obawiamy się zastosować. Na rynku są dostępne marki, które skutecznie poradzą sobie z odstraszeniem niechcianych zwierząt z naszej działki, a jednocześnie są bardzo łatwe w stosowaniu i w pełni bezpieczne w użyciu. Dobrym wyborem są produkty KUNAGONE, które opierają się na instynktownej niechęci zwierząt do zapachu drapieżnika - naturalnego wroga jakim jest pies. Zapachowe torebki odstraszające wypełnione są wyselekcjonowaną sierścią psów oraz dodatkiem specjalnych olejków roślinnych utrwalających i wydłużających działanie preparatu.

https://aktywatory.pl/233-kunagone

Walka z insektami

Równie nieprzyjemne oraz stanowiące zagrożenie dla zdrowia są także insekty takie jak osy czy szerszenie. Tego typu szkodniki mogą popsuć niejedno słoneczne popołudnie. Swoje gniazda często zakładają na tarasach, w garażach czy spiżarniach. Ukąszenie może być bardzo nieprzyjemne, ale także groźne. Dobrym pomysłem jest zastosowanie środka w formie rozpylacza, który natychmiastowo zlikwiduje takie gniazdo np.:

TARGET ANTI STING GUN MAX gaśnica osy i szerszenie 750 ml

Niewielkie żółto-brązowe mrówki faraonki mogą stać się prawdziwym utrapieniem, jeśli zagnieżdża się w domu lub na działce. Ich zdolność przystosowania sprawia, że są bardzo trudnym do zwalczania szkodnikiem. Tworzą wielkie kolonie, zakładają gniazda w niedostępnych miejscach, dlatego walka z nimi jest niezwykle ciężka. Z pomocą przychodzą gotowe preparaty, które działają już od pierwszej dawki, zwalczając formę rozwojową tychże owadów. Polecamy płyn na mrówki faraona:

https://aktywatory.pl/1486-vaco-plyn-na-mrowki-faraona-domowe-500-ml-5901821959483.html