BioMAX - skuteczny udrażniacz drenażu i studni chłonnych 14.01.2020

BioMAX - skuteczny udrażniacz drenażu i studni chłonnych

BioMAX - skuteczny udrażniacz drenażu i studni chłonnych

Jednym z problemów dotykających użytkowników przydomowych oczyszczalni ścieków jest częściowa niedrożność drenaży lub całkowita blokada całego systemu rozsączjącego. Niezależnie od typu zainstalowanego drenażu; liniowy, pakietowy, czy w postaci tuneli okresowe pojawienie się zatorów stanowi poważny problem i powinien zostać rozwiązany jak najszybciej.
Pomijając kwestie nieprawidłowego projektu oraz wykonania oczyszczalni przyczyn zatorów należy szukać w niewłaściwej eksploatacji instalacji, czy braku stosowania odpowiednich preparatów biologicznych.

Jak odblokować zatkany drenaż lub zablokowaną studnię chłonną?

W przypadku wystąpienia licznych zatorów powodujących osłabienie odpływu ścieku podczyszczonego zalecane jest skorzystanie z odpowiedniego udrażniacza drenażu.

Jaki udrażniacz do oczyszczalni wybrać, aby skutecznie odblokować odpływ ścieku?

W związku z oparciem działania przydomowej oczyszczalni na procesach mikrobiologicznych oraz biochemicznych zalecane jest stosowanie biologicznego preparatu udrażniającego.
Pomimo wysokiej skuteczności wlewania np. perhydrolu usunięcie blokady nie jest stałe, a szkody spowodowane w obrębie mikroorganizmów saprofitycznych w glebie utrudnią przywrócenie stałej drożności instalacji. Należy pamiętać, że za etap podczyszczania ścieków w warunkach tlenowych odpowiadają bakterie obecne w warstwie odbierającej ściek z drenażu i/lub dodatkowe mikroorganizmy aplikowane w postaci biopreparatów.

Wydajny i skuteczny BIO udrażniacz powinien cechować się najwyższą ilością różnych kultur bakterii oraz enzymów odpowiedzialnych za rozkład nieczystości
Zalecamy stosowania udrażniacza do oczyszczalni w formie roztworu do aplikacji przez studzienki rozsączające, co pozwoli uzyskać wysokie stężenie składników usuwających blokady oraz zadziałać bezpośrednio w miejscach zatorów.

Polecany środek do odblokowania drenażu - BioMAX Regenerator

Jednym ze skutecznych udrażniaczy biologicznych jest preparat BioMAX Regenerator Niedrożnych Drenaży w formie roztworu.

biomax regenerator drenażu


Właściwości udrażniacza BioMAX gwarantujące przywrócenie drożności instalacji

Specjalna formuła preparatu z wysokim stężeniem kultur bakterii odpowiedzialnych za rozkład nieczystości, w tym: białek, węglowodanów, cukrów. BioMAX poradzi sobie z zatorami tłuszczowymi - usuwa zatory z tłuszczu, wosków i emulsji. Redukcja tłuszczy pozwala przeciwdziałać wydzielaniu nieprzyjemnych zapachów z oczyszczlani - blokada przykrych zapachów.


Jedno opakowanie BioMAX Regenerator starczy na przygotowanie około 40 litrów stężonego roztworu udrażniającego!