Najsilniejszy preparat z ENZYMAMI do szamb i oczyszczalni - SEPTONIC aktywator z formułą 100% EKO i atestem PZH 25.02.2022

Najsilniejszy preparat z ENZYMAMI do szamb i oczyszczalni - SEPTONIC aktywator z formułą 100% EKO i atestem PZH

  SEPTONIC do szamb i oczyszczalni - w 100% ekologiczny preparat enzymatyczny  


Brzydki zapach z szamba lub oczyszczalni – co robić?

Każdy użytkownik przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba spotkał się z problemem nieprzyjemnego zapachu ze zbiornika na nieczystości. Jest to zjawisko naturalne wynikające z samej pracy bakterii ściekowych.
Nasilenie przykrego zapachu najczęściej następuje w trakcie destabilizacji mikroflory, zaburzeń procesów biochemicznych oraz zbyt dużego obciążenia systemu zrzutem ścieków.
Możemy oczywiście pozbyć się tego kłopotu, aby móc przyjemnie spędzać czas na swojej działce lub w ogrodzie. Mało kto chyba chciałby zostać z takim problemem na stałe. Zatem – co robić, jeśli z szamba lub oczyszczalni wydobywa się brzydki zapach?


Biopreparaty usuwające nieprzyjemny zapach z szamba lub oczyszczalni


Na rynku biopreparatów istnieje sporo produktów, które pomagają usuwać nieprzyjemny zapach ścieków.
Przede wszystkim należy wiedzieć, że nieczystości i osad w szambie nie rozpuszczą się same - tutaj główną role odgrywają mikroorganizmy oraz enzymy lityczne.
Jeśli nie będziemy używać odpowiednich aktywatorów, wówczas ilość osadu na dnie zbiornika będzie się zwiększać, tym samym generując brzydki zapach. Do neutralizacji odoru potrzebne są zatem "zdrowe kolonie bakterii" oraz wysoka dawka aktywnych enzymów, które upłynniają ścieki, wstępnie je oczyszczając.

Dzięki stosowaniu aktywatorów do szamb i oczyszczalni przyczyniamy się też do ochrony środowiska, ponieważ do gleby nie trafiają ścieki zanieczyszczone substancjami aktywnymi chemicznie. Oprócz tego, że jest to ekologiczne, to również ekonomiczne. Dzięki temu, że szambo nie jest zamulone nie trzeba go tak często opróżniać (więc mniej płacimy za usługi wywozu ścieków).


Jaki preparat do szamba wybrać? Ekologiczny aktywator SEPTONIC!


Często użytkownicy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szamb zadają sobie pytanie – jaki biopreparat do szamba wybrać?
Dostępne są aktywatory w formie proszkowanej i granulowanej, a także łatwej do dawkowania np. poręczne saszetki. Można więc kierować się sposobem aplikacji danego preparatu.

Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość dawkowania – dla jednej osoby będzie optymalne aplikowanie aktywatora do szamba raz w tygodniu, natomiast inna będzie wolała wsypać mocniejszy biopreparat raz w miesiącu.

Większość osób wybiera po prostu sprawdzone, znane marki, które cieszą się zaufaniem klientów od wielu lat. Jedną z najlepszych linii produktów do szamb i oczyszczalni jest SEPTONIC - aktywator enzymatyczny w postaci proszku i saszetek.

SEPTONIC to preparat o czystej formule enzymatycznej, który pobudza do działania bakterie znajdujące się w ściekach. Dzięki szybkiemu działaniu aktywnych enzymów - amylaz, proteaz, peptydaz itp. ułatwia dostęp do pożywienia mikroorganizmom znajdujących się w osadnikach oczyszczalni, czy w szambie.

Septonic w saszetkach do szamb
Septonic w proszku do oczyszczalni - torebka
Aktywator Septonic zapas do dużych zbiornikówAplikując saszetki SEPTONIC inicjujemy proces upłynniania osadu w szambie za pomocą naturalnie występującej w zbiorniku mikroflory bakteryjnej.
Stosowanie aktywatora SEPTONIC wpływa bezpośrednio na usuwanie brzydkich zapachów z szamba. Najlepsze efekty są widoczne po ok.3-4 tygodniach od pierwszego zastosowania.

W zbiorniku, zamiast gęstych nieczystości powinna być widoczna woda z niewielką ilością szlamu (naturalnie nie będzie to czysta przezroczysta woda, ale znacznie bardziej „klarowna” niż niehomogenny muł).

SEPTONIC jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt. Nie uszkodzi również żadnych elementów instalacji, ponieważ nie ma chemii w składzie ani żadnych substancji żrących. Posiada atest PZH.