Jak ochronić się przed muchami i komarami? Sposób na mole i karaluchy w domu. Sprawdzone preparaty do zwalczania szkodników. 08.06.2021

Jak ochronić się przed muchami i komarami? Sposób na mole i karaluchy w domu. Sprawdzone preparaty do zwalczania szkodników.

Skuteczne środki do zwalczania szkodników w domu i ogrodzie.


Wybieramy najlepsze preparaty do walki z insektami i owadami biegającymi.

Walka ze szkodnikami w domu i ogrodzie nie jest prostym zadaniem. Różnego rodzaju insekty i owady biegające mogą stanowić duży problem, zwłaszcza kiedy rozmnażają się w domu lub jego otoczeniu w zastraszającym tempie. Takie szkodniki są zmorą wielu mieszkańców, ponieważ przenoszą niebezpieczne drobnoustroje, mogą kąsać, ale także niszczą ubrania, żywność lub rośliny w naszym ogrodzie.

Walkę z insektami należy rozpocząć od rozpoznania gatunku szkodnika, a następnie dobrać odpowiedni  środek, który skutecznie pomoże zwalczyć owady konkretnego rodzaju i zażegnać problem raz na zawsze.


Niewielkie szkodniki w naszym domu -  jak je wytępić?


Prusaki i karaluchy to jedne z najczęściej pojawiających się w domach szkodników biegających. Gromadzą się tam, gdzie jest ciepło, wilgotno i ciemno. Walka z nimi jest bardzo ciężka, dlatego dezynsekcję trzeba powtarzać regularnie. Najlepiej wybrać sprawdzone środki chemiczne w formie sprayu lub proszku, które szybko i skutecznie pomogą pozbyć się nieproszonych gości.

Wybrane preparaty do zwalczania prusaków i karaluchów:Mole spożywcze i ubraniowe w swojej dorosłej postaci przypominają niewielką ćmę. Mole spożywcze najczęściej pojawiają się w kuchni i spiżarni, w produktach sypkich (mąka, kasza, ryż, płatki zbożowe, ale także suszone owoce). Właśnie tutaj samice mola składają swoje jaja. Potrafią bardzo szybko rozmnażać się i rozprzestrzeniać, dlatego kiedy zauważymy pierwsze sygnały trzeba działać szybko.


Na rynku dostępne są specjalne pułapki na mole, które skutecznie wabią i wychwytują mole znajdujące się w naszym domu:Mole potrafią wyrządzić szkody również w naszych ubraniach. Aby zapobiec tworzeniu się ich gniazd, należy regularnie wietrzyć szafę i zainwestować w preparaty zapachowe - numerem jeden w walce z molami odzieżowymi jest lawenda. Możemy ją kupić w formie torebki czy woreczka np. Bros zawieszka na mole (https://aktywatory.pl/255-bros-zawieszka-na-mole-lawendowa-5904517002487.html) lub Bros woreczek na mole: https://aktywatory.pl/394-bros-woreczek-na-mole-lawenda-5904517084186.html


Mrówki w ogrodzie mogą sprawić sporo kłopotu - przesuszają ziemię tworząc podziemne korytarze, niszczą kłącza i korzenie, ale także kwiaty oraz trawnik budując mrowiska. Na rynku jest wiele preparatów, które skutecznie zwalczają uporczywe szkodniki.

Wybierz sprawdzone i najczęściej wybierane produkty do zwalczania mrówek:Trudniejszą do opanowania odmianą mrówek są niewielkie żółto-brązowe faraonki (mrówki faraona), które mogą stać się prawdziwym utrapieniem jeśli zagnieżdżą się w domu lub na działce. Ich zdolność przystosowania sprawia, że są bardzo trudnym do zwalczania szkodnikiem. Tworzą wielkie kolonie, zakładają gniazda w niedostępnych miejscach, dlatego walka z nimi jest niezwykle ciężka. Są wszystkożerne, więc stanowią zagrożenie w miejscach przechowywania żywności.

Z pomocą przychodzą gotowe preparaty, które działają już od pierwszej dawki, zwalczając formę rozwojową mrówek faraona:

 

 

Rybiki cukrowe / srebrzyki, choć nie są niebezpieczne dla człowieka, są niechcianym mieszkańcem łazienki. Lubią wilgoć  i ciepło, składają jaja w pęknięciach i szczelinach. W dzień ukrywają się w rurach i odpływach, a na żer wychodzą w nocy. Naprawa cieknących rur, poprawienie wentylacji oraz stosowanie osuszaczy może pomóc w pozbyciu się rybików.

Można skorzystać również ze sprayów lub gotowych pudełeczek, które zwabią rybiki i zatrzymają je w środku.

 

Ślimaki w ogrodzie potrafią szybko zniszczyć dużą ilość roślin. Ich licznemu występowaniu sprzyja wilgotna pogoda. Są żarłocznymi roślinożercami gustującymi zwłaszcza w młodych okazach. W liściach i płatkach wygryzają nieregularne dziury, a w  korzeniach warzyw potrafią wydrążyć całe kanały.

Skutecznym rozwiązaniem są pułapki wabiące, które dzięki zawartości atraktantu - specjalnej substancji zapachowej wyłapuje ślimaki żerujące w ogrodzie:

 

Przeciwko ślimakom możemy również wykorzystać gotowe preparaty. Takie granulaty rozsypujemy w odpowiedniej dawce między roślinami i w miejscach wędrówek ślimaków. Warto wybierać środki ekologiczne, które nie mają negatywnego wpływu na rośliny, warzywa i owoce:

 


Zwalczanie owadów latających - jak ochronić się przed muchami, komarami i szerszeniami?

 

Bezpośrednio zagrażającymi zdrowiu człowieka owadami są osy czy szerszenie. Tego typu szkodniki mogą popsuć niejedno słoneczne popołudnie. Swoje gniazda często zakładają na tarasach, w garażach czy spiżarniach. Ukąszenie może być bardzo nieprzyjemne, ale także groźne. Dobrym pomysłem jest zastosowanie środka w formie rozpylacza - aerozolu ANTI STING GUN, który natychmiastowo zlikwiduje takie gniazdo.

 

TARGET UP-CONTROL do zwalczania szerszego zakresu owadów latających:

 

Muchy to jedne z najbardziej irytujących i uciążliwych owadów. Uaktywniają się w okresie wiosenno-letnim, a ich liczebność narasta wraz z wzrostem temperatury na zewnątrz.

 

Istnieją różne sposoby zwalczania much:➡️ pułapki lub worki z przynętą na muchy np. Vaco pułapka - https://aktywatory.pl/628-vaco-eco-pulapka-na-osy-i-muchy-wklad-5907596406498.html, lub Bros worek na muchy - https://aktywatory.pl/621-bros-worek-na-muchy-5904517204706.html

➡️ lepy na muchy np. Vaco Lep - https://aktywatory.pl/888-vaco-eco-atraktantowy-lep-na-muchy-1-szt-5907596406689.html lub https://aktywatory.pl/1119-vaco-eco-fly-stick-pulapka-lep-na-muchy-1-szt-5901821958448.html

➡️ stosowanie sprayów owadobójczych np. VACO MAX - https://aktywatory.pl/1554-vaco-spray-max-na-muchy-i-inne-owady-300ml-5901821958226.html lub Target Spray na muchy i komary - https://aktywatory.pl/1197-target-spray-do-zwalczania-komarow-much-300-ml-5901875008656.html