Pomimo, że stosujesz biopreparat do codziennego użytku w drenażu Twojej przydomowej oczyszczalni ścieków zrobił się zator? Jest to nieprzyjemny problem. Ściek cofa się, dookoła czuć brzydki zapach, nieczystości często nie da się odpompować, ponieważ jest ich tak dużo. Co robić ? Wymieniać drenaż ? To bardzo kosztowna inwestycja. Zanim się za to zabierzesz spróbuj udrożnić drenaż.
Przede wszystkim w miarę możliwości odpompuj zalegającą ciecz. Teraz możesz użyć udrażniacza do drenażu. Bardzo mocnym biopreparatem, który rozpuszcza zatory, zalegające osady, a także złogi tłuszczu jest Neobac udrażniacz Drenaży i Studni Chłonnych. Jest bardzo wydajny, ponieważ jedno opakowanie to kilogram proszku, z którego można zrobić aż 100 litrów roztworu. Przygotowany roztwór w ciepłej wodzie wlewa się do studzienki rozdzielającej (przed drenażem), aby spłynął on do drenów i rozpuścił zator.
Gdy już uda Ci się przepchać drenaż, zastosuj zapobiegawczo biopreparat z firmy Bio7 – kostki rozpuszczalne Bio7 Drenaż. Umieszcza się je w studzienkach instalacji, gdzie na bieżąco rozpuszczają osady, które mogłyby blokować drenaż, powodując kłopotliwy zator. Takie działania prewencyjne pomogą Ci uchronić Twój drenaż przed zapchaniem – a jak wszyscy dobrze wiemy – lepiej zapobiegać, niż leczyć !
Dodatkowo, w celu zapobiegania takim sytuacjom, należy robić wszystko, aby nie osłabiać bakterii pracujących nad upłynnianiem ścieków w szambie lub oczyszczalni. Dlatego w miarę możliwości pozbądź się z domu środków czystości, które mają w składzie silne i żrące związki chemiczne. Bakterie w szambie i oczyszczalni zabija przede wszystkim chlor. Kwestią kluczową jest więc wymiana żelu do czyszczenia toalety na ekologiczny, ponieważ to właśnie najpopularniejsze żele do czyszczenia muszli klozetowej posiadają w składzie dużą ilość chloru, który niszczy florę bakteryjną w zbiorniku na ścieki. Jednak używając bio żelu do WC możesz być spokojny – nie osłabia on działania biopreparatu w szambie lub oczyszczalni.
Czym udrożnić zapchany drenaż
Tak samo należy postąpić w przypadku udrażniaczy. Najlepiej zakupić te, które nie mają w składzie tzw. „żrącej” chemii. Dostępne na rynku bio udrażniacze są równie skuteczne, ponieważ zawarte w nich bakterie są w stanie skutecznie pozbyć się wszelkich zatorów w rurach czy instalacji, bez osłabiania pracy bakterii w szambie czy oczyszczalni.
Nie zapomnij również o używaniu odpowiedniego biopreparatu. Na rynku dostępne są bakterie do szamba lub oczyszczalni w formie proszku, tabletek lub saszetek. W zależności od tego jaki preparat wybierzesz, dawkuje się go w różnych odstępach czasu – np. są tabletki aplikowane raz na 2 tygodnie, proszek sypany miarką raz w tygodniu lub preparat z odmierzonymi dawkami w saszetkach, które aplikuje się raz w miesiącu. Wszystko zależy od typu zbiornika na nieczystości, jaki posiadasz oraz od tego jak będzie Ci wygodniej używać biopreparat.
Powyższe rady powinny pomóc Ci zdobyć wiedzę na temat zatorów w drenażu oraz instalacji, a także ich źródeł. Jest to złożony proces, ponieważ zator nie powstaje w jeden dzień. Na zapchany drenaż składa się wiele czynników, dlatego musisz pamiętać o podstawowych czynnościach, które należy wykonywać codziennie, użytkując przydomową oczyszczalnię ścieków.
Preparaty do udrazniania drenaży znajdziesz w naszym sklepie: https://aktywatory.pl/24-udraznianie-rur-i-drenazy