Skuteczna chemia basenowa - tabletki z chlorem, środki przeciwko glonom. Przywracanie klarowności wody z produktami TARGET 05.06.2020

Skuteczna chemia basenowa - tabletki z chlorem, środki przeciwko glonom. Przywracanie klarowności wody z produktami TARGET

Produkty TARGET do czyszczenia wody basenowej i eliminacji glonów

Po zdecydowanie zbyt długim czasie spędzonym między czterema ścianami nadeszła długo oczekiwana chwila, kiedy z przyjemnością opuszczamy miejski zgiełk i ruszamy na wytęsknioną działkę, do pięknego ogrodu.

Skoro słupek rtęci w termometrze powoli idzie ku górze, a ciepłe promienie słońca coraz częściej ogrzewają naszą skórę, to nie ma odpowiedniejszej formy spędzania przyjemnego, wolnego czasu na świeżym powietrzu niż "wylegiwanie się" w czystej, klarownej wodzie świeżo napompowanego basenu.

Czysta, klarowna woda basenowa bez glonów - jak to zrobić?

Przepełnieni wyobrażeniem pięknego, czystego basenu wyłaniającego się spośród soczyście zielonej trawy napotykamy pierwszy, mały problem. Zwinięty w poprzednim sezonie dmuchany basen, który wygrzebaliśmy z odmętów przydomowego składzika lub z dawno zapomnianych czeluści garażowej szafy po rozłożeniu okazuje się troszkę zielony, zatłuszczony i ogólnie rzecz biorąc BRUDNY.

Jak oczyścić zatłuszczony i brudny basen bez niszczenia materiału?

Z pomocą przyjdzie nam preparat do szybkiego czyszczenia i odtłuszczania basenów - TARGET ALKSOL RAND. Koncentrat po przygotowaniu skutecznie usunie tłuszcze oraz osady, które najczęściej zalegają na linii lustra wody basenowej.

TARGET ALKSOL RAND usuwanie zabrudzeń i tłuszczu


Zadbajmy o świeżo nalaną wodę do basenu

Przed stosowaniem jakiegokolwiek preparatów przeciwko glonom, bakteriom, grzybom itp. warto zapamiętać, że bezwarunkowo na działanie tego typów środków wpływa np. pH samej wody. Wartość odczynu wody basenowej powinna zmieścić się w przedziale pH: 7-7,4. Wahania tego parametru mogą wpłynąć na podrażnienie skóry, czy spojówek oraz uszkodzić elementy instalacji filtrujących.

W tej sytuacji zalecamy sprawdzić paskiem lakmusowym wartość pH oraz (w razie potrzeby) wyregulować jej poziom za pomocą np. środka TARGET CALCID MINUS pH minus.
Target Calcium minus - do regulacji pH

Prawdziwa Chemia Basenowa - standardowy dylemat: CHLOR CZY AKTYWNY TLEN?

Przejdźmy do najważniejszej części - utrzymanie basenu w najlepszym i najpiękniejszym stanie. Opisane na samym początku wyobrażenia czystego, prawie nowego basenu wypełnionego krystaliczną, ciepłą wodą mogą szybko legnąć w gruzach. Permanentna przejrzystość cieczy zawsze wystawiana jest na próbę - szybko rosnące glony powodujące zazielenienie, naniesione źdźbła traw i liście, patogenne bakterie, czy grzyby psują cały misterny plan letniego wypoczynku.

Skuteczny i szybki sposób na glony - dezynfekcja chlorem

Najchętniej sięgamy po granulaty z chlorem, tabletki chlorowe, czy lepszą wersję - tabletki multifunkcyjne do basenu. Nadal stosowanie chloru pozostaje najszybszą metoda dezynfekcji wody basenowej. Warto jednak wybrać produkt chlorowy sprawdzony i dobrej klasy oraz stosować się do zaleceń producenta w kwestii prawidłowego dawkowania np. tabletek chlorowych.


BESTSELLERTARGET MULTICHLOR Tabletki multifunkcyjne z chlorem 1kg
Wielofunkcyjne Tabletki All-in-One do długotrwałej dezynfekcji wody basenowej - 50 sztuk.
Multifunkcyjne Tabletki z Chlorem do Basenu
TARGET EXTRA CHLOR granulki zwalczanie glonów
Preparat do dezynfekcji wody o wysokiej zawartości aktywnego chloru.
Szczególnie polecany do szybkiej dezynfekcji w przypadku dużej zawartości glonów w mętnej wodzie.
Granulat Chlorowy - Wysoka dawka Chloru

Bezpieczna dla skóry wrażliwej metoda z aktywnym tlenem

Dla osób bardziej wrażliwych na działanie chloru - atopików, alergików polecamy skorzystanie z alternatywnej metody dezynfekcji wody basenowej. Wysoka skuteczność, przy regularnym stosowaniu oraz bezpieczeństwo również dla dzieci.
Tlenową metodę dezynfekcji basenu opisaliśmy w poprzednim artykule dostępnym pod wskazanym linkiem:

ARTYKUŁ - CHEMIA BASENOWA


Wspomaganie zwalczania trudnych do usunięcia glonów

W przypadku długiej eksploatacji basenów w sezonie letnim warto wyposażyć się w środki ułatwiające blokowanie namnażanie glonów jednokomórkowych. Równorzędnie ze stosowanym preparatem do dezynfekcji powinniśmy zaaplikować środki przeciwko glonom w płynnej formule zapewniające wysoką skuteczność po szybkiej aktywacji.


TARGET AQUA BIOCYD Usuwanie Glonów 1L

Płynny środek do zwalczania Glonów - Biocyd TargetProste usuwanie zanieczyszczeń wody w basenie - koagulacja

Wspominaliśmy wcześniej, że na stopień klarowności wody wpływają, poza mikroorganizmami, również naniesione elementy w postaci np. fragmentów roślin. Na zakończenie, dla najlepszego efektu, jakim jest wymarzona, klarowna woda warto zastosować sposób na skuteczne usunięcie rozproszonych w toni fragmentów zanieczyszczeń organicznych.
Ułatwienie w czyszczeniu wprowadzają środki koagulujące, które pomagają połączyć niewielkie drobinki w większe płatki zanieczyszczeń, które po koagulacji pojawią się na tafli wody. Stąd już prosta droga do mechanicznego wybrania większych elementów.


TARGET ALKASOL FLOX klarowanie wody basenowej 1L

TARGET ALKASOL FLOX koagulant klarowanie wody


Niezależnie od wybranej metody oczyszczania wody basenowej regularne stosowanie właściwie dobranych preparatów w zupełności wystarczy do osiągnięcie naszego celu z początku artykułu - piekny i czysty basen kąpielowy już czeka!