Bakterie do oczka wodnego – ranking skutecznych preparatów 04.05.2020

Bakterie do oczka wodnego – ranking skutecznych preparatów

Ranking skutecznych preparatów do oczka wodnego i stawu

Lista najlepszych środków do klarowania wody i usuwania glonów

Jeśli posiadacie w ogrodzie jakiś zbiornik wodny, np. oczko wodne lub sadzawkę, to zapewne doskonale wiecie, że wymaga on zaangażowania i pracy. Aby utrzymać je w dobrym stanie, warto regularnie wykorzystywać bakterie do oczyszczania stawu lub mniejszych zbiorników wodnych. Te biopreparaty poprawiają przemianę materii organicznej w zbiorniku, zapobiegając nadmiernym osadom, mętności czy eutrofizacji - zakwitowi glonów. Przy wyborze środka do oczka wodnego należy kierować się prostotą stosowania oraz wydajnością. Najlepszy preparat do czyszczenia oczka zawiera w sobie wyselekcjonowane mikroorganizmy, enzymy oraz dodatki wspierające klarowanie i redukcję osadów dennych zbiornika.
Preparat do wody w oczku zarybionym powinien być bezpieczny dla ryb i innych organizmów wodnych oraz ulegać biodegradacji.

Poniżej prezentujemy najlepsze bakterie do oczka wodnego na naszym rynku. Wszystkie preparaty do oczek wodnych dostępne są w ofercie sklepu Aktywatory.pl.


1. NeoBac Proklar - kompleksowy preparat do oczek wodnych

Najczęściej wybierany preparat do czyszczenia oczek wodnych. Pełny, bogaty skład preparatu z wysokim stężeniem bakterii i enzymów w połączeniu z doskonałą ceną to idealny wybór dla kompleksowej obsługi zbiorników wodnych na działce i w ogrodzie. Redukuje zmętnienie i przywraca naturalną klarowność wody, hamuje zazielenienie oczka oraz przywraca równowagę biologiczną. NeoBac Proklar jest bezpieczny dla organizmów wodnych: ryb i roślin. Ulega biodegradacji.

NeoBac Proklar zadba o czystość oczka oraz skutecznie wyeliminuje nieprzyjemne zapachy towarzyszące zarośniętym zbiornikom wodnym. 

NeoBac Proklar preparat do oczek


2. Akwesan – bakterie do oczek wodnych o sprawdzonym działaniu

To jeden z bardziej popularnych i częściej wykorzystywanych biopreparatów do oczek wodnych. Jest wielozadaniowy – świetnie poprawia cykl przemiany materii i oczyszcza zbiornik, reguluje poziom azotanów i fosforanów, oczyszcza wodę ze zmętnienia, zapobiega eutrofizacji i redukuje poziom chlorofilu.

Akwesan to bakterie do oczek wodnych, które są łatwe w dozowaniu. Ten biopreparat występuje w formie proszku. Wystarczy samodzielnie odmierzyć dawkę 10 g na każdy metr kwadratowy zwierciadła wody, a otrzyma się optymalną dawkę dla naszego stawu. Najlepiej stosować bakterie do oczka wodnego dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Należy pamiętać, by rozprowadzić biopreparat po całej powierzchni zbiornika wodnego możliwie najbardziej równomiernie.

Akwesan ma dodatkowe zalety, np. potrafi wiązać metale ciężkie. Jest też chętnie kupowany przez właścicieli stawów hodowlanych, gdyż te bakterie do oczyszczania stawu poprawiają efektywność wykorzystania karmy dla ryb. Preparat Akwesan można z powodzeniem wykorzystywać dla stawów kąpielowych.

Preparat Akwesan do oczek i stawów
Dostępny również środek do redukcji zamulenia - Akwesan GR to dedykowany środek do pozbycia się nadmiernych osadów dennych -> Przeczytaj więcej o produkcie Akwesan GR


3. Hydroidea EcoGern – starter do oczek wodnych

To wysokiej klasy, innowacyjny starter dla oczek wodnych i stawów polskiej marki Hydroidea. Cechuje się bardzo wysokim stężeniem bakterii – w jednym gramie produktu jest ich jeden miliard. Jaki jest tego cel? Preparat ten jest aktywatorem, działa więc niezwykle szybko i już po zaaplikowaniu poprawia równowagę biologiczną w wodzie. Bakterie do oczka wodnego należą do grupy szybko utleniających związki azotowe, jak amoniak i azotyny. Hydroidea EcoGern Starter doskonale sprawdzi się w przypadku mocno obciążonych stawów, sadzawek i oczek wodnych. Biopreparat jest ekologiczny i bezpieczny dla ryb. Sposób dozowania to 100 g preparatu na każde 10 000 L wody – jak widać jest on niesamowicie wydajny!

Hydroidea EcoGerm Starter

4. Trigger-3 – bakterie do stawu w tabletkach

Biopreparat o nazwie Trigger-3 to jeden z bestsellerów w naszym kraju (od wielu lat). Klienci chętnie po niego sięgają, bo łączy w sobie doskonałą efektywność oczyszczania oczek wodnych z bardzo łatwym dozowaniem. Preparat ten występuje na rynku w postaci kapsułek. Aplikowanie jest bardzo proste, na każde 1 000 L wody w stawie należy wykorzystać dwie tabletki. Bakterie do oczka wodnego rozrabia się w wodzie i rozprowadza równolegle po całej jego powierzchni. Jedno opakowanie 100 tabletek jest więc bardzo wydajne i starcza na wiele cykli oczyszczania stawu. Cena? Ok. 140 – 150 zł za wiaderko 100 szt, co w przypadku niewielkich oczek wodnych w ogrodach starcza na lata.

Trigger-3 do oczek oczyszczanie na glony