Jak dbać o wodę w jacuzzi i wannach z hydromasażem? Najlepsze preparaty do czyszczenia SPA! 07.05.2021

Jak dbać o wodę w jacuzzi i wannach z hydromasażem? Najlepsze preparaty do czyszczenia SPA!

Jak dbać o wodę w jacuzzi i wannach z hydromasażem? Pomagamy wybrać odpowiedni preparat do dezynfekcji, czyszczenia i konserwacji!


Obecnie w Polsce obserwujemy dynamiczny rozwój rynku SPA i Wellness. Tego typu luksus jest coraz częściej spotykany również w warunkach domowych. Nie ma co się dziwić, gdyż zalet korzystania z jacuzzi możemy podać wiele -  warto tutaj wymienić, chociażby łagodzenie stresu czy niwelowanie bólu kręgosłupa, ale jest to też świetny sposób na walkę ze zmęczeniem.

Kąpiele w wannach z hydromasażem mają pozytywny wpływ na cały nasz organizm.Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy cieszyć się odprężającym urokiem domowego SPA, nie możemy zapominać  o pielęgnacji naszej wanny. Instalacja wodna wanien z hydromasażem wymaga okresowej dezynfekcji, a jej regularne przeprowadzanie jest gwarancją czystej i przyjemnej kąpieli.

Z punktu widzenia nie tylko estetyki, ale również naszego zdrowia warto zadbać o odpowiednią czystość i klarowność wody, elementów instalacyjnych wanien oraz powierzchni.Niestety, zalegające w dyszach i przewodach systemu resztki wody mogą stanowić przyjazne środowisko do rozwoju bakterii. Dlatego ważne jest, aby systematycznie stosować specjalne preparaty - chemię do wanien SPA, które pozwolą cieszyć nam się przyjemną i bezpieczną kąpielą.Utrzymanie właściwego pH - podstawa prawidłowego działania preparatów dezynfekujących i usuwających glonySprawdzenie i regulacja odpowiedniego pH to jeden z najważniejszych i podstawowych parametrów świadczących o jakości wody. Tylko przy prawidłowym ustawieniu stosowane produkty pielęgnacyjne działają poprawnie, a woda jest przyjemna dla skóry, włosów i oczu. Wskaźnik ten szybko się podnosi, kiedy często korzystamy z jacuzzi. Jest to naturalny proces, gdyż woda jest zanieczyszczana, a na ściankach tworzą się osady z wapnia oraz osadzających się metali.


Warto jednak zadbać o utrzymanie właściwego pH wody, który powinien utrzymywać się na poziomie 7,2 - 7,6.

Takie badanie możemy szybko i łatwo zmierzyć przy pomocy specjalnego testera do badania wody basenowej - Mini Tester wody basenowej pomiar pH i tlenu w basenie. Aby skorygować te wartości należy zastosować preparat: SpaTime pH Minus lub SpaTime pH Plus.

Bayrol SpaTime Ph plus do korekty poziomu ph w wannie


Dezynfekcja wanny SPA - bezpieczne preparaty z aktywnym tlenem


W wannach SPA, podobnie jak w przypadku wody basenowej, musimy zadbać o skuteczną dezynfekcję wody. Jest to niezbędny proces, który trzeba regularnie wykonywać, aby zniszczyć powstałe na skutek ciepła bakterie, grzyby i inne patogeny.

Obecnie nie musimy stosować silnego chloru, aby przeprowadzić skuteczną dezynfekcje. Bardzo popularne i bezpieczne dla kąpiących się są produkty na bazie aktywnego tlenu. Każdorazowo przy nalaniu świeżej wody, ale także regularnie, raz w tygodniu stosujemy preparat do szokowej dezynfekcji wody. Użycie takiego środka ma za zadanie zdezynfekować wodę oraz utlenić wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne. W przypadku stosowania preparatów z aktywnym tlenem (ang. Active Oxygene) zalecane jest zastosowanie aktywatora tlenu dla intensyfikacji działania dezynfekującego - BAYROL SpaTime Active Oxy Aktywator do Aktywnego Tlenu 1L.Granulat z aktywnym tlenem do dezynfekcji wody w jacuzzi


Czyszczenie filtra - wybieramy środek do czyszczenia i konserwacji filtrów w jacuzzi?

 

Często zapominane, a jednak bardzo istotne jest okresowe czyszczenie filtra.

Powinniśmy na bieżąco kontrolować, jaki jest jego stan i w razie potrzeby dokładnie wyczyścić jego elementy. Warto wiedzieć, że jeśli filtr nie jest odpowiednio konserwowany - zatyka się i spada jego wydajność, co w konsekwencji wpływa na ogólną przejrzystość wody. Dla uzyskania lepszych efektów warto skorzystać ze specjalistycznego środka do konserwacji. Na rynku są dostępne dedykowane preparaty profesjonalne, które czyszczą wkład i przedłużają jego żywotność np. Bayrol SpaTime Filter Cleaner.


SpaTime Filter Cleaner czyszczenie filtrów wkładów

 

Czyszczenie powierzchni wanien SPA

Po wypuszczeniu wody konieczne jest dokładne wyczyszczenie powierzchni wanny. Mocne zabrudzenia i tłuste ślady powstające na powierzchni wanny są spowodowane przez różne kremy i kosmetyki, które użytkownicy wnoszą na sobie do wody.
Takie zanieczyszczenia powinniśmy usuwać regularnie podczas wymiany wody, ale także w trakcie eksploatacji wanny. Wysoką skutecznością cieszą się preparaty, które rozpuszczają tłuste zabrudzenia i ślady z kosmetyków, a jednocześnie są bezpieczne dla czyszczonej powierzchni. Do szybkiego i dokładnego czyszczenia zabrudzeń polecamy Bayrol SpaTime Surfaface Cleaner.Preparat do czyszczenia powierzchni wanien z hydromasażem


Przeciwdziałanie nadmiernemu powstawaniu piany - odpieniacze

Mycie i dezynfekcja wody to jeszcze nie wszystko. Przy okazji kąpieli w jacuzzi czy wannach SPA wytwarza się piana - bardzo często w niekontrolowanych ilościach. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie użytkowania w wodzie pojawiają się pozostałości mydła czy produktów do pielęgnacji ciała, i to one często są przyczyną nadmiernego pienienia się wody.
W naszej ofercie znajdują się dedykowane preparaty, które temu zapobiegają np. Chemoform odpieniacz lub Bayrol SpaTime AntiFoam.


bayrol spatime odpieniacz do wanien spa

Pamiętajmy, żeby przed kąpielą w SPA wziąć prysznic i umyć całe ciało, aby nie wnosić substancji oleistych i nie zapychać wkładów filtrujących. Regularne czyszczenie wanny z hydromasażem nie tylko pozwoli nam na utrzymanie SPA w czystości, ale także znacząco poprawi jakość naszego wypoczynku.Początkującym użytkownikom polecamy skorzystanie z gotowego zestawu, który zawiera niezbędne środki do pielęgnacji wody ⬇️


Na naszym sklepie znajdziecie Państwo profesjonalną chemię do pielęgnacji i czyszczenia wanien z hydromasażem, jacuzzi oraz SPA. Zapraszamy!

↪️ CHEMIA DO SPA I JACUZZI ↩️