Działanie Przydomowej Oczyszczalni Ścieków w Ziemie. Preparaty do Oczyszczalni Przydomowej w Okresie Zimowym. 17.12.2020

Działanie Przydomowej Oczyszczalni Ścieków w Ziemie. Preparaty do Oczyszczalni Przydomowej w Okresie Zimowym.

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W TRAKCIE ZIMY

Jako użytkownik przydomowej oczyszczalni ścieków zastanawiasz się zapewne jak wygląda jej funkcjonowanie zimą.
Wiadomo, że w okresie zimowym temperatura spada poniżej 0 stopni, a co za tym idzie – woda zamarza.

Obawiasz się więc, że ścieki w Twojej przydomowej oczyszczalni zamarzną? Nic bardziej mylnego!

Minusowa temperatura nie ma negatywnego wpływu na ścieki, ponieważ wpadając do zbiornika szamba lub oczyszczalni mają one wyższą temperaturę, a dodatkowo bakterie, które na co dzień pracują w zbiorniku na nieczystości podnoszą temperaturę ścieków.
Dzieje się tak dlatego, że podczas rozkładu nieczystości przez bakterie saprofityczne zawarte w biopreparatach zachodzi wiele procesów biologicznych – egzotermicznych.

Nie musisz więc obawiać się o to, że ścieki znajdujące się w Twojej przydomowej oczyszczalni lub szambie zamarzną i zatrzymają się w elementach instalacji, np. w drenażu lub rurach.
Dodatkowo powinieneś zadbać również o to, aby wspomóc rozkład nieczystości w zbiorniku poprzez zastosowanie odpowiedniego biopreparatu.


Najpopularniejsze preparaty bakteryjne, które zabezpieczą oczyszczalnię lub szamba na zimę


Jeśli jesteś zwolennikiem stosowania preparatu w proszku warto żebyś zaopatrzył się w NEOBAC. Ten biopreparat jest niezwykle skuteczny w walce z nieprzyjemnym zapachem, a także gromadzącym się w oczyszczalni osadem organicznym ze ścieków. NEOBAC aktywator do szamb i oczyszczalni ułatwia rozpuszczanie nieczystości, upłynnia je i pomaga rozłożyć na mniejsze cząsteczki. Jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, więc możesz go stosować będąc pewnym, że nie szkodzisz zwierzętom ani roślinom. Wystarczy, że raz w tygodniu odmierzysz odpowiednią dawkę preparatu specjalną miarką dołączoną do opakowania.

Gdybyś jednak wolał nie odmierzać sam dawki preparatu, aby przypadkowo nie wsypać go zbyt mało lub zbyt dużo – możesz zakupić saszetki NEOZYME. Biopreparat do szamb i oczyszczalni NEOZYME występuje w postaci rozpuszczalnych saszetek, które wrzuca się do toalety, a następnie spłukuje. Nie musisz więc martwić się o to, czy dawka preparatu jest odpowiednia, ponieważ została ona już odmierzona i przygotowana w saszetce. Działanie tego aktywatora do szamb i oczyszczalni jest takie samo jak w przypadku środka NEOBAC – redukuje osady organiczne, niweluje nieprzyjemny zapach i pomaga upłynnić nieczystości.


Dla entuzjastów środków o łatwej aplikacji jest jeszcze propozycja biopreparatu w postaci tabletek – BIOTAB MAX 3W1. Tabletki do szamb i oczyszczalni BIOTAB MAX 3W1 mają bardzo bogaty skład, ponieważ są w nich zawarte bakterie oraz enzymy rozpuszczające tłuszcze, dzięki czemu stosując ten biopreparat zapobiegasz powstawaniu zatorów w elementach instalacji swojej przydomowej oczyszczalni. Dodatkowo tabletki pomagają pozbyć się odoru i ograniczają ilość osadów w zbiorniku, upłynniając nieczystości. Przedstawione wyżej biopreparaty to tylko część z szerokiej oferty środków, którymi możesz zabezpieczyć swoje szambo i przydomową oczyszczalnię ścieków na zimę oraz wspomóc oczyszczanie ścieków.
Więcej dedykowany preparatów bakteryjno-enzymatycznych do oczyszczalni i szamb znajdziesz na www.aktywatory.pl