Jakie bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków 27.04.2020

By uniknąć przykrych następstw złej eksploatacji przydomowej oczyszczalni, warto już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie biopreparaty. Bakterie do szamb i aktywatory świetnie sprawdzają się jako stabilizator cyklu przemiany materii w osadniku, a także jako zabezpieczenie przed wieloma kłopotami w codziennej pracy osadnika. Które bakterie do szamba wybrać? Oto nasze propozycje!

NeoBac – środek do szamb o sprawdzonym działaniu

Nazwa tego proszku do szamb pojawia się bardzo często w kontekście właściwej eksploatacji oczyszczalni. To faktycznie efektywny i wydajny biopreparat do szamb, w dodatku w całkiem dopuszczalnej cenie. Za 600 g produktu przyjdzie nam zapłacić około 30 zł. Wystarczy to na około pół roku regularnego dozowania, przy założeniu 4-osobowego gospodarstwa domowego.

Bakterie do szamb NeoBac posiadają wysokie stężenie enzymów i działają zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych. Ten biopreparat wyróżnia się ciekawym systemem o nazwie encapsuled bacteria. Technologia ta pozwala sukcesywnie uwalniać szczepy bakterii inicjujące namnażanie, dzięki czemu w szambie zawsze jest optymalna ilość bakterii. Pozwala to oprzeć się niszczącemu działaniu detergentów, które w naturalny sposób obniżają poziom flory bakteryjnej.

Dodatkowo bakterie do szamb NeoBac redukują źródła nieprzyjemnych odorów, usuwają osady oraz złogi w rurociągach. Słowem – to dobry biopreparat do szamb, o kompleksowym działaniu, ciekawej cenie i wydajności. Dozuje się go raz na tydzień – i ta częstotliwość to bodaj jedyna wyraźna wada produktu.

Bio7 Choc – starter do szamba w płynie

Startery, czy też aktywatory, bo to ich nazwa handlowa, to biopreparaty do szamb, które są niezbędne do zainicjowania reakcji przemiany materii organicznej. Stosuje się je na nowych systemach oraz do oczyszczalni, gdzie przez dłuższy czas nie było dopływu ścieków i flora bakteryjna wymarła. Aby zapewnić najwyższą efektywność, środek do szamb składa się ze specjalnej formuły, na którą składają się: wyselekcjonowane szczepy ekologicznych bakterii, drożdże, enzymy oraz dodatki witaminowe. Taka bomba odżywcza powoduje niemal natychmiastowy wzrost populacji flory bakteryjnej.

Bio7 Choc to bakterie do szamb w płynie. Są zatem dość łatwe w dozowaniu. Można je stosować także doraźnie, w sytuacjach, gdy zauważy się zmniejszoną efektywność oczyszczania, co może objawić się np. przykrym zapachem z osadnika. Aktywatory mają wówczas zadanie stymulujące – szybko podnoszą ilość bakterii ekologicznych w szambie. Takie sytuacje są spowodowane detergentami, które używamy w naszych domach na co dzień, np. płynami do naczyń czy środkami do dezynfekcji WC.

Gdzie kupić bakterie do szamb?

Dwa wyżej opisane produkty pozwolą wam uruchomić swoją przydomową oczyszczalnie ścieków (aktywator Bio7 Choc), a następnie utrzymać ją w dobrym stanie przez następne lata (bakterie do szamba NeoBac). Te i inne biopreparaty do szamb znajdziecie w naszym sklepie aktywatory.pl.