Filtracja wody - poznaj urządzenia filtrujące i wybierz najlepszy filtr do wody pitnej 03.03.2023

Filtracja wody - poznaj urządzenia filtrujące i wybierz najlepszy filtr do wody pitnej

Filtracja wody - poznaj urządzenia filtrujące i wybierz najlepszy filtr do wody pitnej

W życiu człowieka nie ma ważniejszej substancji niż woda. Stanowi ona nie tylko podstawę budowy naszego ciała, ale jest też głównym składnikiem diety każdego człowieka. Coś, co odgrywa tak ważną rolę w życiu, powinno mieć odpowiednią jakość. Niestety, woda kranowa pochodząca z sieci wodociągowej bardzo często jest zanieczyszczona. Picie takiej wody bardzo źle wpływa na zdrowie. Warto zatem zastosować odpowiednie rozwiązania, które pomogą pomóc Ci pozbyć się szkodliwych substancji z wody.

Filtracja wody to skuteczny sposób na zdrową i czystą wodę. Samo słowo ”filtracja” kojarzy się z czymś trudnym i skomplikowanym, ale nie ma nic bardziej mylnego. Z powodzeniem możesz oczyszczać wodę w swoim domu! Nie musisz od razu kupować drogich urządzeń filtrujących. Wystarczy zastosować jedno z kilku prostych rozwiązań, które przedstawimy Ci poniżej. Wybierz swój sposób na oczyszczanie wody i nie martw się o swoje zdrowie.


Dlaczego warto filtrować wodę? Ponieważ to najłatwiejszy sposób na usunięcie zanieczyszczeń z wody.


Filtrowanie wody ma szereg zalet. Nie tylko zyskujemy zdrowszą i smaczniejszą wodę, ale jednocześnie redukujemy ilość plastikowych opakowań, przez co znacząco ograniczamy gromadzenie odpadów. Filtracja pozwala również na usunięcie szerokiego spektrum zanieczyszczeń, minerałów i chemikaliów, które mogą zostawiać nieprzyjemny posmak lub też stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Ważne: Filtracja wody przede wszystkim zapobiega rozprzestrzenianiu się groźnych chorób poprzez eliminację szkodliwych bakterii, wirusów i substancji toksycznych.

Czym tak naprawdę jest filtracja wody?


Filtrowanie wody to bardzo łatwy proces. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie filtrujące, dobrać do niego filtr wody i przelać przez niego wodę z kranu. Filtry są tak zbudowane, by zatrzymać zanieczyszczenia i wchłonąć niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne. Dzięki absorbującym cząsteczką pozbędziesz się licznych szkodliwych substancji m.in. metali ciężkich, pestycydów, chloru czy mikroorganizmów chorobotwórczych. Przefiltrowana woda posiada wiele zalet. Jest czysta, zdrowa, dobra w smaku i jest pozbawiona brzydkiego zapachu. Możesz jej używać do picia, gotowania i każdej innej czynności wykonywanej w domu.


Filtracja wody w domu – Poznaj markę Aquaphor

Problem zanieczyszczonej wody jest powszechnie znany. Powstało wiele rozwiązań pozwalających na poprawę jej jakości. Jeśli masz odpowiednią ilość środków finansowych, możesz zainwestować w domową stację uzdatniającą wodę. Jeśli jednak chcesz skorzystać z tańszych i łatwiejszych rozwiązań, to zapoznaj się z całą gamą urządzeń marki Aquaphor.


Dlaczego warto wybrać markę Aquaphor?

Aaquaphor to producent urządzeń filtrujących, który nieustannie opracowuje i udoskonala technologie w zakresie uzdatniania wody. Są to niedrogie rozwiązania, które znacząco wpływają na poprawę stanu zdrowotnego ludzi na całym świecie. W swoich produktach stosuje liczne innowacyjne rozwiązania. Jest to między innymi wzbogacenie tradycyjnych filtrów do wody o innowacyjne włókna Aqualen, czy chociażby zastosowanie technologii żywicy jonowymiennej.


Innowacyjna technologia Aqualen – usuwanie zanieczyszczeń mechaniczych w tym chloru i metali ciężkichTradycyjne filtry wody skonstruowane są na bazie aktywnych cząsteczek węgla, które mają za zadanie absorbowania (pochłaniania) szkodliwych substancji z wody. Jest to najprostsze i jednocześnie najpowszechniej używane rozwiązanie stosowane w procesach filtracji wody. Zastosowanie samych cząsteczek węgla ma jednak pewne wady. Woda nie przepływa przez cały filtr, a jedynie przez jego części. Potencjał oczyszczania wody nie jest wykorzystany w całości.


Tradycyjne filtry do wody na bazie cząsteczek węgla wzmocnione włóknami Aqualen

Technolodzy marki Aquaphor zrewolucjonizowali proces oczyszczania wody cząsteczkami węgla, poprzez wymieszanie ich z włoknami Aqualen. Filtry dzięki temu mają dużo większą gęstość, a proces filtracji odbywa się równomiernie przez cały filtr. Filtr wyłapuje w ten sposób dużo więcej zanieczyszczeń. Co ważne zastosowanie włókien Aqualen sprawia, że filtr jest zdatny do użycia przez dłuższy okres. Może przefiltrować zdecydowanie więcej wody.Aquaphor-Technologia-oczyszczania-wody-Aqualen

Zmiękczanie wody przy pomocy technologii żywicy jonowymiennejZ pewnością znajomy jest Ci problem twardej wody. Zmiękczanie wody ma ogromne znaczenie dla komfortu naszego życia, a także działanie domowych urządzeń.  Twarda wodza zawiera w składzie: sole, minerały i metale ciężkie. Cząsteczki tych substancji osadzają się na naczyniach, zlewach czy małych urządzeniach elektrycznych, mających styczność z wodą. Szczególnie narażone są: czajniki elektryczne, pralki czy ekspresy do kawy. Osad ten może doprowadzić do uszkodzenia lub awarii tych ważnych sprzętów. Ponadto twarda woda stanowi duże obciążenie dla skóry i włosów, a także pogarsza jakość ubrań. Woda kranowa często bogata jest w duże ilości składników mineralnych, w tym wapnia i magnezu, które odpowiedzialne są za twardość wody. Aquaphor stosuje technologię zmiękczenia wody opartej na wykorzystaniu żywicy jonowymiennej. Taka wymiana zamienia te nieznośne minerały na mniej szkodliwe jony sodu. Proces wymiany jonowej jest bardzo złożony i odbywa się wieloetapowo.Jakie urządzenie filtrujące wybrać do domu jednorodzinnego

Producent urządzeń filtrujących Aquaphor ma w swojej ofercie całą gamę produktów. Wśród nich z pewnością znajdziesz to, które będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Jest z czego wybierać. Masz do wyboru butelki filtrujące, dzbanki filtrujący czy filtry do wody pod zlew.


Butelka filtrująca wodę

Najmniejszym urządzeniem filtrującym wodę pitną jest butelka filtrująca. Szczególnym uznaniem cieszy się wśród osób aktywnych fizycznie. Taką butelkę możesz mieć zawsze przy sobie. Wygląda jak każda inna butelka, jednak przewidziano w niej miejsce na wkład filtrujący. Butelka filtruje wodę bezpośrednio przed spożyciem. Wszystkie niepożądane substancje zatrzymuje filtr znajdujący się w jej górnej części. Takie butelki są kompaktowe i wygodne w użyciu, a co najważniejsze zawsze możesz mieć je pod ręką. Ważnym aspektem jest też możliwość dopasowania butelki, do swoich upodobań- mowa tu o kształcie i kolorze butelki filtrującej. Przy wyborze butelki skup się też na tym, by była wykonana z odpowiedniego materiału. Im mocniejszy i bardziej odporny materiał, tym dłuższy okres użytkowania.


butelka filtrująca wodę - bidon aquaphor cityButelka filtrująca Aquaphor z wytrzymałego tritanu

Zapoznaj się z wykonanymi z wytrzymałego tritanu butelkami filtrującymi Aquaphor. Jest to niezwykle mocny materiał, o wspaniałych właściwościach. Butelki Aquaphor mają ciekawy kształt i piękną gamę kolorystyczną. Możesz ją idealnie dopasować do swoich upodobań.


Cechy butelki filtrującej Aquaphor wykonanej z tritanu:

 • Wytrzymała
 • Transparentna
 • Bezwonna i bezsmakowa
 • Odporna na promieniowanie UV
 • Nie wchodzi w reakcję z jedzeniem i piciem
 • Nie wchłania zapachów
 • Ma dużą wytrzymałość cieplną
 • Dostępna jest w kilku pięknych kolorach
 • Dobrze trzyma się w dłoni, jest lekka i poręczna
 • Można zawsze mieć ja pod ręką.


Ważne:
Musisz jednak pamiętać, że taka butelka filtrująca służy jedynie do filtrowania wody bezpośrednio podczas picia. Do gotowania i innych czynności potrzebne będzie dodatkowe urządzenie.


Dzbanek filtrujący i odpowiednio dobrany filtr do wody


Jeśli cenisz sobie praktyczne i łatwe w użyciu przedmioty, wybierz dzbanek filtrujący. Jego budowa jest bardzo prosta. Składa się z komory filtrującej, miejsca na wkład oraz komory z gotową do spożycia wodą. W środku umieszcza się odpowiednio dobrany do potrzeb wkład flitujący, który zatrzymuje niebezpieczne cząsteczki. Pamiętaj, że są różne wkłady filtrujące.

Możesz spotkać się np. z:

 • Filtrami z dodatkową zawartością minerałów np. magnezu.
 • Z dodatkową zawartością jonów srebra.
 • Takich przeznaczonych do dodatkowego zmiękczenia twardej wody.

W zależności od potrzeb i jakości wody kranowej wybierz najlepszy.Innowacyjny elektryczny dzbanek filtrujący Aquaphor


Jednym z ciekawszych propozycji urządzeń filtrujących wodę jest elektryczny dzbanek Aquaphor J. Shmidt, który działa na zasadzie wysokociśnieniowej filtracji. W pokrywie dzbanka umieszczona jest specjalna mikro pompa, która napędzana jest automatycznie i regulowana przez mikroprocesor. Proces ten generuje wysokie ciśnienie wewnątrz dzbanka. Dzięki temu filtrowanie wody odbywa się bardzo szybko. Jego wydajność to aż 1 litr na minutę.


Dzbanek ma wbudowana dodatkowo membranę kapilarną, który pozwala na filtrację wody z dokładnością do 0,1 mikrona. W połączeniu z wkładem filtrującym Aqualen zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, dając gwarancję bezpieczeństwa. Przefiltrowana woda jest wolna od bakterii i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Woda jest gotowa do bezpośredniego spożycia, bez konieczności przegotowania.


Dzbanek wyposażony jest w akumulator, ładowany przez uniwersalne gniazdo USB (1 ładowanie wystarcza na ok miesiąc użytkowania). Dzbanek ma też specjalny wyświetlacz Led, którym uruchamia się cały proces filtracji.

Aquaphor elektryczny dzbanek filtrujący wodę

Filtr do wody pod zlew

Wymagającym i lubiącym wygodę osobom, które chcą zapewnić sobie stały dostęp do filtrowanej wody, polecamy filtr do wody pod zlew. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Daje nie tylko czystą wodę, ale chroni również zlew w kuchni przed osadzaniem się kamienia i brzydko wyglądających plami. Ten rodzaj filtrów, jak sama nazwa wskazuje, montuje się pod zlewem. Filtry są ukryte w szafce, więc nie zabierają miejsca na kuchennym blacie. Woda z kranu od razu gotowa jest do picia.

filtr pod zlew aquaphro kryształ h zmiękcza wodę
filtr pod zlewozmywak aquaphor b-eco zwalcza bakterie


Filtr do wody pod zlew Aquaphor


Marka Aquaphor w swojej ofercie ma gotowe rozwiązanie, wykorzystujące technologie odwróconej osmozy. Taki proces polega na przepływie wody pod ciśnieniem przez membranę półprzepuszczalną, która zatrzymuje wszystkie rozpuszczone w niej zanieczyszczenia. Przepuszcza jedynie czyste cząsteczki wody. Jest to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod filtracji wody. Możesz użyć jednocześnie, aż 4 różnych filtrów i zyskać idealnie przefiltrowaną wodę.


aquaphor filtr wody z odwróconą osmozą MORIONWkłady Filtrujące pod zlew Aquaphor


Kompletny zestaw filtrów pod zlewowych składa się z:

 • Wkładu K5 odpowiedzialnego za filtrację wstępną
 • Wkładu K2 uzdatniającego wodę (tzw. filtracja sorpcyjna)
 • Najważniejszy etap oczyszczania stanowi wkład RO50-S filtracją osmotyczna
 • Wkładu K7M Uzdatniającego i mineralizującego wodę.

Jak widzisz, masz cały wachlarz opcji do wyboru. Marka Aquaphor ma w zanadrzu kilka prostych rozwiązań, które pozwolą Ci cieszyć się czystą wodą, w swoim domu! Wysokiej jakości filtry i urządzenia Aquaphor sprawią, że Twoje życie stanie łatwiejsze, zdrowsze i bardziej komfortowe. Co ważne, są to rozwiązania bardzo ekonomiczne- nie generują wysokich kosztów. Zapoznaj się z całą ofertą i sam zdecyduj, który sposób filtracji wody będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.