
Preparaty do stosowania w okresie jesiennym - nowe produkty Bio7 do kompostowania i oczyszczania deszczówki
Przygotowanie ogrodu do sezonu jesiennego – nowe produkty francuskiej marki BIO7
Jesień zbliża się wielkimi krokami, więc czas zadbać o ogród w nieco inny sposób niż do tej pory. Latem skupiamy się głównie na tym, aby rośliny pięknie rosły i ozdabiały nasz ogród, lecz nadchodzi czas, gdy liście z drzew i krzewów zaczynają opadać.
Jak więc przygotować ogród do sezonu jesiennego? Wystarczy zastosować drobne triki, które ułatwią utrzymanie ekologicznego ogrodu w formie.
Kompost – bezpieczny, tani nawóz, którego nie można przedawkować
Kiedy hodujemy własne warzywa lub owoce, naszym celem jest przede wszystkim pozyskanie zdrowej żywności bez chemicznych oprysków. Dlaczego więc mamy stosować sztuczny nawóz?
Aby użyźnić glebę i stworzyć roślinom najlepsze warunki do wzrostu, warto stosować ekologiczny nawóz, czyli kompost. Jest to również najtańszy nawóz, ponieważ pozyskać go można z odpadków z własnego ogrodu – skoszonej trawy, liści, chwastów…
Należy jednak pamiętać o tym, aby resztki roślin nie były dotknięte chorobą ani zniszczone przez szkodniki. Tylko dzięki kompostowaniu zdrowych resztek roślin oraz odpadków kuchennych (np., skorupki jajek, fusy po kawie, obierki warzyw…) uzyskamy bezpieczny i ekologiczny nawóz - dobry kompost.
Jak przygotować dobry kompost?
Żeby przyspieszyć proces kompostowania, a także pozbyć się brzydkiego zapachu, jaki naturalnie wydziela kompost, należy zastosować odpowiedni biopreparat do kompostu.
Producent Bio7 – znanej marki biopreparatów oferuje sprawdzony środek na tego typu problemy. Bio7 Kompost to preparat dostępny w formie granulatu, dzięki czemu łatwo go zaaplikować do kompostownika – za pomocą miarki dołączonej do opakowania.
Po użyciu Bio7 Kompost, bakterie w naturalny sposób regulują rozkład materii organicznej, jednocześnie niwelując nieprzyjemny zapach z kompostownika. Można więc śmiało spróbować tej jesieni wyprodukować samemu ekologiczny nawóz i polepszyć jakość roślin, warzyw i owoców w swoim ogrodzie.
Ponowne wykorzystanie wody deszczowej - oczyszczanie deszczówki
Kolejnym przyjacielem ogrodnika i ekologa jest woda deszczowa. Wszyscy doskonale wiedzą, że nie należy marnować wody, zakręcać krany, brać krótkie prysznice oraz nie podlewać ogrodu w trakcie suszy.
Jednak jest jeszcze jeden sposób, aby zaoszczędzić zużycie wody, a jednocześnie mieć jej dużo – „recykling wody”, czyli pozyskanie i magazynowanie zapasu deszczówki.
Szczególnie łatwo zgromadzić wodę deszczową jesienią. W okresie, gdy deszcz pada częściej oraz w większych ilościach warto zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik na deszczówkę.
Każdy ekologiczny ogrodnik, mając zbiornik na deszczówkę, ucieszy się widząc ciemne chmury na niebie. Opady deszczu bowiem zapewnią mu zapas wody do podlewania ogrodu, mycia auta i wielu innych czynności – pod warunkiem, że odpowiednio tę wodę oczyści.
Z pomocą przychodzą oczywiście biopreparaty – tym razem mowa o Bio7 Deszczówka.
Jak przystało na producenta biopreparatów – firma Bio7 ma do wyboru całą gamę tego typu produktów, również dla zbieraczy deszczówki. Aplikując proszek Bio7 Deszczówka do zbiornika na deszczówkę zyskujemy klarowną wodę, eliminację glonów ze zbiornika, a także koagulację drobnych zanieczyszczeń, które zlepiają się w większe bryły i opadają na dno.
Dzięki temu zapas zgromadzonej wody deszczowej jest oczyszczony i zdatny do użycia w wielu sytuacjach, co w znacznym stopniu pomaga w utrzymaniu ekologicznego ogrodu.