Zastosowanie preparatu bakteryjnego w szambie

27.09.2017
Zastosowanie preparatu bakteryjnego w szambie

Szambo jest pewnego rodzaju zbiornikiem fermentacyjnym, który zawiera różnego rodzaju odpady stałe i płynne. Preparaty bakteryjne do szamba stosuje się po to, aby zneutralizować przykre zapachy, zmniejszyć ilość osadu, a nawet w pewien sposób zmniejszyć samą ilość ścieków. Zastosowanie preparatu bakteryjnego w szambie zdecydowanie zapobiega zapychaniu odpływów, a także pozwala zmniejszyć ilość wywożonych nieczystości, co przekłada się na obniżenie kosztów. Nie bez znaczenia jest również zdecydowana poprawa wartości parametrów zanieczyszczeń w ściekach co jest istotne przy zrzucie ścieków do oczyszczalni komunalnych.

Jakie preparaty wybrać, aby nawet zaniedbane szambo odzyskało poprawną funkcjonalność, a ekosystem bakteryjny utrzymał się przez dłuższy czas?

Idealne zastosowanie znajdą tu preparaty bakteryjno-enzymatyczne. Zawierają one bakterie, które są zdolne do samodzielnego mnożenia się, ale również przyspieszają degradację konkretnych związków, wspomagając tym samym proces oczyszczania szamba. Bakterie w szambie odpowiedzialne są za przyspieszenie naturalnego procesu rozkładu zanieczyszczeń organicznych i usuwanie odpadów. Preparaty bakteryjno-enzymatyczne są wolne od niebezpiecznych rozpuszczalników organicznych. Usuwają groźne dla systemów kanalizacyjnych osady, które mogą powodować zatykanie rur, a także są przyczyną przykrych zapachów. W mikrobiologicznej obróbce ścieków najlepsze efekty przynosi stosowanie sypkich preparatów zawierających jednocześnie kompozyt bakteryjny oraz dodatek enzymów.

Rola enzymów w procesie rozkładu zanieczyszczeń

Enzymy zawarte w preparatach bakteryjno-enzymatycznych odznaczają się wysoką selektywnością działania. Ma to duże znaczenie przy rozkładzie związków, które są oporne na biodegradację, np. detergenty. Zastosowane w biopreparacie enzymy intensyfikują i przyspieszają procesy biologicznego rozkładu. Zapobiegają również rozwojowi niepożądanych organizmów, przez co zmniejszają ilość osadów.

Dzięki zastosowaniu preparatu zawierającego w składzie bakterie oraz enzymy możemy liczyć na jego większą skuteczność niż stosując preparaty wyłącznie enzymatyczne czy mające w składzie tylko bakterie. Regularnie stosowanie preparatów bakteryjnych likwiduje nie tylko przykre zapachy, ale również niszczy bakterie chorobotwórcze, takie jak np. bakterie z grupy coli czy salmonellę. Sprawia, że użytkowanie szamba jest mniej kłopotliwe.

Stosując preparat aktywator bakteryjno-enzymatyczny mamy pewność, że:

  • produkt wspiera kompleksowo procesy biologicznego rozkładu materii organicznej,
  • działa w szerokim zakresie temperatur, zasolenia lub odczynu pH,
  • można go zastosować do szerokiej grupy substancji, które są zawarte w ściekach,
  • zmniejsza objętość osadów, jak również jest odporny na nagłe przyrosty zanieczyszczeń,
  • regularne stosowanie przywróci i utrzyma pełną objętość roboczą zbiornika (zapobieganie gromadzeniu się osadu dennego)

Są wydajne i niezwykle skuteczne, a także całkowicie bezpieczne dla środowiska, zwierząt oraz ludzi. Nie powodują też korozji metali. Wystarczy stosować systematycznie niewielką ilość bakterii w proszku, a problem przykrych zapachów, rozchodzących się wokół zbiornika, jak również niepożądanych osadów zniknie na długi czas.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

zamknij
scroll
PayU.pl płatności online

Copyright © 2009-2018 Aktywatory.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone | Google+