Jak utrzymać czystą wodę w oczku wodnym? Propozycje preparatów do oczek wodnych! 24.04.2020

Oczka wodne i stawy potrafią być prawdziwą ozdobą ogrodu. Niestety, jeśli nie zastosujemy odpowiednich preparatów do ich ochrony, szybko stracą swój blask. Bakterie do oczka wodnego to nic innego, jak artykuły do samodzielnego dozowania w swoich ogrodach, pozwalające na zabezpieczenie swojego małego zbiornika wodnego przed naturalnymi procesami. Jakie bakterie do oczka wodnego polecamy?

Bakterie do oczyszczania stawu – jak utrzymać czystą wodę?

Jeśli pozostawimy staw lub oczko wodne zupełnie bez opieki, prawdopodobnie szybko okaże się, że nie jest już ono dekoracją, a jedynie problemem w ogrodowej przestrzeni. Małe zbiorniki wodne zawierają różnego pochodzenia materie organiczne, które unoszą się na powierzchni, w toni oraz opadają na dno oczka wodnego. Aby oczko wodne było czyste, trzeba zastosować takie preparaty, które przyspieszą i usprawnią cykl przemiany materii. Takie bakterie do stawu znajdziemy w wielu sklepach ogrodniczych i ogólnobudowlanych, a także w internetowym serwisie aktywatory.pl.

Trigger-3: bakterie do oczek wodnych w tabletkach

To uniwersalny i bardzo efektywny preparat. Polecamy go ze względu na łatwe dozowanie, wysoką wydajność i efektywność. Bakterie do oczka wodnego Trigger-3 usprawnią: oczka wodne i stawy, a także fontanny, kaskady i sadzawki. Z powodzeniem poradzą sobie z zakwitającymi glonami, zredukują mętność w wodzie, a także oczyszczą dno z osadów, składających się z materii organicznej. Bakterie do oczek wodnych stosuje się bezpośrednio do wody. Jest to bardzo proste – odliczoną dawkę biopreparatu rozrabia się z wodą ze zbiornika i rozlewa równomiernie po jego powierzchni.

Trigger-3 to bakterie do oczyszczania stawu o wysokiej wydajności. Dwie tabletki wystarczą do oczyszczenia około 1 000 litrów wody. Najlepiej działa wiosną i jesienią (optymalnie kwiecień i październik). To najlepsza pora na dozowanie, ale można też używać bakterie do oczka wodnego latem, wtedy docelowo usuwa się zakwity i zmętnienia. Bez obaw można stosować preparat, planując rybki w oczku wodnym – wystarczy zaplanować dozowanie na około 14 dni od zarybienia, a preparat Trigger-3 optymalnie ustabilizuje nam biologicznie oczko wodne.

Akwesan: sprawdzone bakterie do stawu w proszku

To bardzo ciekawy biopreparat, który jest już na naszym rynku od pewnego czasu i doskonale się przyjął. Głównie dlatego, że może być stosowany zarówno do oczek wodnych i sadzawek, jak i do oczyszczania stawów kąpielowych. Akwesan inicjuje rozwój flory bakteryjnej, której zadaniem jest rozkład nieczystości i większych związków organicznych, na związki proste i ich upłynnienie. Bakterie do oczek wodnych w proszku aktywnie hamują tzw. eutrofizację, czyli zarastanie zbiornika. Regularne dozowanie zapewnia wodzie równowagę podstawowych związków, takich jak azotany czy fosforany.

Co ciekawe, Akwesan można z powodzeniem stosować także w stawach hodowlanych. To potwierdzone, że działanie bakterii do oczyszczania stawu zwiększa klarowność wody i poprawia efektywne wykorzystanie karmy dla ryb. Jako jeden z niewielu preparatów posiada charakter bardzo kompleksowy, między innymi potrafi wiązać metale ciężkie w wodzie.

Bakterie do oczka wodnego w proszku dozuje się w ilości 10 g na każdy metr kwadratowy powierzchni lustra wody. To intuicyjna i łatwa aplikacja – szybko docenimy działanie tych biopreparatów w naszych ogrodach!