Preparaty do oczek wodnych i stawów

Liczba produktów: 27 
Sortuj wg:
Sortuj wg:

Preparaty do oczek wodnych i stawów

Czyszczenie oczka wodnego: jak dbać o jego czystość?

Oczko wodne czy staw są ozdobą każdego ogrodu. Pod warunkiem jednak, że woda będzie czysta. Niestety często w tego typu zbiornikach dochodzi do niepożądanych procesów fizyko-chemicznych prowadzących do spadku przejrzystości wody, nadmiernego rozwoju alg oraz gromadzenia się osadów dennych. Zastosowanie biopreparatów do oczek wodnych i stawów pomaga zachować równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym. Mamy kilka rozwiązań, jak poradzić sobie z glonami w ogrodowym oczku wodnym.

Jak poradzić sobie z zieloną wodą?

Zielona woda w naszym ogrodowym oczku wodnym czy stawie oznacza jedno – zadomowiły się tu glony. Najczęściej dzieje się tak, kiedy zbiornik jest mały, płytki a ruch wody jest ograniczony. W stawach zasilanych wodami powierzchniowymi np. z pól uprawnych sytuację pogarsza niekontrolowany dopływ znacznych ilości związków azotu i fosforu (nawozy). W środowisku ograniczonej ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie istnieje ograniczony rozwój pożytecznych organizmów wodnych niezbędnych do utrzymania równowagi biologicznej. Następuje zarastanie zbiorników (eutrofizacja) i gromadzenie się osadów dennych. Warto temu zaradzić, tym bardziej że glony szpecą widok, a także mogą wywoływać choroby roślin i ryb. Wiemy, jak poradzić sobie z zieloną wodą, dlatego w naszym sklepie zadbaliśmy o odpowiedni asortyment obejmujący biopreparaty do regulacji równowagi biologicznej w zbiornikach wodnych.

Czyszczenie oczka wodnego w ogrodzie

Na dnie oczka wodnego w naszym ogrodzie gromadzi się warstwa mułu. Powstaje on z resztek rozłożonych roślin wodnych, liści z drzew oraz innych organicznych zanieczyszczeń. Problem jest tym większy, jeśli w stawie pływają ryby. Czyszczenie oczka wodnego w ogrodzie wymaga więc podjęcia zdecydowanych działań. Pomocne są w tym przypadku różnego rodzaju preparaty zawierające w składzie mieszaninę saprofitycznych mikroorganizmów.

Preparat na glony przyspieszający przemianę materii w zbiornikach wodnych, który warto polecić to m.in. Akwesan, BluKlar czy Trigger 3. Naturalne bakterie do oczka wodnego usuwają zakwity glonów oraz ograniczają mętność toni wodnej. Bakterie w preparacie do stawu są nietoksyczne, bezpieczne dla ludzi i organizmów wodnych oraz nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

zamknij
scroll
PayU.pl płatności online

Copyright © 2009-2018 Aktywatory.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone | Google+